0
AdmiralBet ABA Liga

NEĆETE VEROVATI O ČEMU SE RADI: Košarkaši Mege i Primorske oborili neslavni rekord – ovo nikada niko nije uradio u ABA ligi!

Objavljeno: 22.11.20 u 14:05

Košarkaši Mege su u okviru 8. kola ABA lige zabeležili i treću pobedu u nizu pošto su na gostujućem terenu posle produžetka savladali ekipu Koper Primorska sa 69:71 (26:23, 16:14, 5:9, 16:17, 6:8).

Izabranici trenera Vladimira Jovanovića su u Areni Bonifika do 6. trijumfa u regionalnom takmičenju došli posle izuzetno uzbudljivog meča gde su u finišu regularnog dela sa dve trojke izborili produžetke, da bi potom u dodatnih pet minuta odigrali dobru odbranu i zabeležili novu pobedu u ABA ligi.

Ono što je posebno zanimljivo, jeste rezultat u trećoj četvrtini, što je najmanje u istoriji ABA lige. Dešavalo se da bude 15 poena, ali nikada 14 kao na ovoj utakmici.

Primorska je upisala svega pet poena, dok je Mega bila nešto bolja sa devet.