0

NBA: Bogdanović odličan, Bjelicin meč za zaborav! Jokić standardan u pobedi Denvera (VIDEO)

Objavljeno: 26.02.20 u 09:20

Sedam mečeva odigrano je u NBA ligi u noći između utorka i srede. Srbi su imali zapažene uloge na terenu.

Košarkaši Denver Nagetsa su rezultatom 115:98 pobedili Detroit Pistonse u Pepsi centru. Još jednom je zapaženu rolu imao Nikola Jokić. Srpski centar je za 28 minuta na parketu upisao 16 poena, pet skokova, četiri asistencije i ukradene lopte.

Džamal Marej postigao je devet poena na početku meča za domaćina, sa druge strane odgovor je stigao od Derika Rouza. Potom je usledila nova serija ‘grumenja’ 12:2, a stečenu prednost domaći sastav čuvao je do kraja meča.

Meloun je u drugoj četvrtini odmorio startere, a priliku su dobili igrači sa klupe, tek nakon što se ponovo razigrao Derik Rouz trener Nagetsa vratio je na teren prvu petorku. Tada je ‘u petu brzinu’ ubacio Jokić, te je domaćin na poluvreme otišao rezultatom 59:46.

Mirno su domaći priveli meč kraju i 40. pobedom u sezoni doneli su novu radost domaćim navijačima i još bitnije osigurali su drugu poziciju pred plej-of.

Pored Srbina, zapažen je bio i Džerami Grent sa 29 poena, Marej je dodao 16, a 13 poena postigao je Majkl Porter Džunior. Na drugoj strani, Vud je imao 20 poena, koliko je upisao i Derik Rouz, Najt je imao 14, Galovej 12, a Snel 10.

Da smo ovaj Sakramento gledali nešto ranije pitanje plej-ofa još bi bilo aktuelno. ‘Kraljevi’ su na gostovanju Golden Stejt Voriorsima u San Francisku slavili rezultatom 112:94.

Standardno, priliku da zaigraju u gostujućem sastavu dobili su Bogdan Bogdanović i Nemanja Bjelica, dok je Alen Smailagić meč pratio sa klupe.

Bogdanović je odigrao na svom nivou, za 32 minuta na parketu upisao je 17 poena, dodao tri asistencije, imao dve ukradene lopte i jedan skok. Bjelica će sinoćnju utakmicu želeti što pre da zaboravi. Za 27 minuta na parketu upisao je jedan poen sa linije za slobodna bacanja.

U pobedničkoj ekipi najefikasniji bili su Dieron Foks i Herison Barnsa sa po 21 poenom, dok je Badi Hild ubacio 19. Sa druge strane, najbolji je bio Markiz Kris sa 21 poenom, dok je Endrju Vigins dodao 16 poena.

Los Anđeles Lejkersi su rezultatom 118:109 savladali Nju Orleans Pelikanse u pretheodnoj NBA noći.

Lebron Džejms je bio fantastičan sa 40 postignutih poena, Entoni Dejvis je imao 21 i 14 skokova, Grin postiže 17 uz 5 skokova, a Koldvel Poup 15. Na drugoj strani, videli smo 34 poena Ingrama, 29 Vilijamsona, a po 11 su imali Meli i Holidej, dok je 10 imao Lonzo Bol.

Indijana – Šarlot 119:80
Toronto – Milvoki 97:108
Čikago – Oklahoma 122:124
Los Anđeles Lejkersi – Nju Orleans 118:109
Portland – Boston 106:118
Golden Stejt – Sakramento 94:112
Denver – Detroit 115:98