EVROKUP: Ritas savladao Tofaš, Darušafaka poražena od Breše!

Objavljeno: 10.12.19 u 20:27

Odigrana su dva duela u okviru devetog kola Evrokupa.

Zanimljiv je bio onaj u Partizanovoj grupi gde su se sastali Ritas i Tofaš. Dok su u drugom igrali Darušafaka i Breša.

Ritas je dočekao Tofaš u grupi B. Domaćin je slavio rezultatom 99:83, te sada zauzima treću poziciju na tabeli.

Pred oko pet hiljada gledalaca u ‘Simens Areni’ Ritas je odlično otvorio meč, već nakon prve četvrtine imali su dvanaest poena prednosti, a na poluvremenu i 26 poena prednosti. U nastavku su domaći pritisli gas kada je već izgledalo da će dobiti meč, te je Tofaš uspeo da spusti zaostatak na 99:83.

Najefikasniji u domaćem timu bili su Butkevičius i Ekodas koji su ubacili po 18 poena, poen manje postigao je Pako Kruz. Dok je kod Tofaša Di džej Vajt ubacio 18, a po 16 Mehija i Vilijams.

Malo neizvesniji bio je meč u Istanbulu, gde je Darušafaka poražena od Breše rezultatom 61:70.

Domaćin je vodio nakon prve četvrtine, a Breša je odličnom igrom u drugoj četvrtini rešila pitanje pobednika, do kraja duela bilo je neizvesno, a posebno u trećoj deonici. Ipak, Breša je uspela pobedom da se osamostali na drugom mestu grupe C.

Sinan Guler bio je najefikasniji kod domaćina sa 18 poena, 12 je ubacio Hamilton. Kod Breše je 14 ubacio Abas, a Landsoun je postigao dva manje.

Ritas – Tofaš 99:83
Darušafaka – Breša 61:70
U toku: Limož – Venecija