0

EVROLIGA: NBA derbi u Španiji, Bajern ponovo ubedljivo poražen, slavio i CSKA

Objavljeno: 05.12.19 u 23:06

Pored duela Armanija i Crvene zvezde odigrana su još tri duela u današnjem programu 12. kola Evrolige.

Španski derbi su odigrali Real Madrid i Valensija, u pravoj NBA utakmici slavio je Real Madrid 111:99. Nakon prve četvrtine domaćin je imao jedan poen prednosti 30:29.

Neizvesnost je ostala i u drugoj deonici, a Real je uspeo da se rezultatski odvoji tek u trećoj deonici koju je dobio rezultatom 27:21, dok je poslednja bila najefikasnija i završena je sa 31:29.

Najefikasniji u kraljevskom klubu bio je Entoni Rendolf sa 18 poena, Fabien Kaseur postigao je 16, a Trej Tompinks 14 poena. Vanja Marinković bio je bez poena za 12 minuta na parketu. Džordan Lojd je ubacio 21, poen manje ubacio je Majk Tobi, dok je Bojan Dubljević upisao 17 poena.

CSKA je savladao Žalgiris nakon produžetaka rezultatom 85:82. Iako je izgledalo nakon prve deonice da će ‘armejci’ teško stići do pobede.

Gosti su prvu deonicu dobili odličnom odbranom. Sveli su CSKA na samo devet poena u prvoj četvrtini. Probudili su se domaći u drugoj koju su dobili rezultatom 23:14, dok je u drugom poluvremenu igran egal. Pitanje pobednika rešeno je tek u produžetku, a slavio je domaćin.

Džejms Majk postigao je 19 poena, Strelneks je postigao 18, a Ron Bejker 13. U Žalgirisu je Tomas postigao 19, a Lukas Lekavičius postigao je 15. Nekadašnji košarkaš Partizana Džok Lejndejl ubacio je 12 poena.

Bajernu ove sezone ne cvetaju ruže u Evroligi. Izabranici Dejana Radonjića su upisali osmi poraz u sezoni, ovoga puta u Izraelu ih je nadigrao Makabi rezultatom 77:55.

Skoti Vilbekin je u redovima domaćina ubacio 16 poena, Hanter je ubacio 15, a 13 je dodao Zosman Jovel. U timu Bajerna dvocifren i su bili samo Vladimir Lučić i Peteri Koponen koji su ubacili po 10 poena.

Real Madrid – Valensija 111:99
Armani – Crvena zvezda 67:77
CSKA – Žalgiris 85:82pp
Makabi – Bajern 77:55