2

EVROLIGA: Borbena Crvena zvezda posekla ‘ludu šumu’ (VIDEO)

Objavljeno: 21.11.19 u 20:55

U 10. kolu Evrolige Crvena zvezda je pobedila Žalgiris u Kaunasu 61:59 (16:21, 17:10, 14:15, 14:13), čime je prekinut niz poraza.

Drama u ‘ludoj šumi’ i pobeda Crvene zvezde. Trijumf u poslednjim seknudana kada je Žalgiris imao šut za pobedu, ali Lekavičijus nije pogodio. Crveno-beli su na krilima Berona i Brauna prekinuli niz od tri poraza u Evroligi. Ali, idemo redom…

Litvanci su bolje otvorili meč i posle vođstva crveno-belih 4:3 napravili su seriju 7:0 i poveli sa šest poena prednosti. Tu prednost su održavali sve do pred kraj prve četvrtine, a na mali odmor su otišli sa 21:16.

Početkom druge deonice poenima Hejsa, Ledeja i Lendejla domaćin je poveo sa sedam koševa prednosti 25:18. Od tog trenutka Crvena zvezda je stegla odbranu i spustila Žalgiris na još svega šest postignutih poena. Razigrao se tada Lorenco Braun i uz pomoć Dobrića i Kuzmića, Crvena zvezda je na poluvremenu imala prednost 33:31.

Četa Andrije Gavrilovića je dobro otvorila i treću četvrtinu, te je poenima Berona i Simanića povela sa 37:31. Ipak, serijom 7:0 Žalgiris je uzvratio i poveo poenom razlike. Tada je počela rezultatska klackalica sve do 1:13 pre kraja deonice kada je Faje podigao prednost Crvene zvezde na 47:44. Ledej je spustio na 47:46 i crveno-beli su sa poenom prednosti ušli u poslednjih deset minuta meča.

Zvezda je poslednju četvrtinu otvorila kao treću serijom 4:0. Dobrić i Dženkins su pogodili za 51:46. Vodila je Crvena zvezda sa 53:48 kada je ušla u crnu seriju izgubljenih lopti i promašaja što je pet minuta pre kraja Žalgiris iskoristio i serijom 8:0 stigao do prednosti 56:53.

Crveno-beli su poenima Fajea sa slobodnog bacanja i Odža posle skoka u napadu tri minuta pre kraja izjednačili na 56:56. Zvezda je tada imala dve prilike da povede, ali nije uspela što je iskoristio Ulanovas i doneo prednost Žalgirisu 58:56. Faje je 54 sekunde pre kraja izjednačio na 58:58, da bi 15 sekundi pre kraja posle promašaja Dženkinsa, Braun uhvatio loptu u napadu i pogodio za vođstvo srpskog šampiona 60:58. Sedam sekundi pre kraja fauliran je Grigonis koji je promašio jedno slobodno bacanje i trasirao put Zvezdi ka pobedi. Beron je pogodio bacanje za 61:59, a Lekavijčijus je promašio trojku za pobedu Žalgirisa. Crvena zvezda je trijumfovala 61:59.

Crvenu zvezdu su do pobede vodili Beron sa 14 poena i Braun sa 12 poena uz pet skokova.

ŽALGIRIS – CRVENA ZVEZDA 61:59 (31:33)

Dvorana: Žalgiris arena.
Gledalaca: 14.000.
Sudije: Erezuelo, Panter i Viklicki.

ŽALGIRIS: Volkap, Lekavičijus, Hejs, Jankunas, Luksiunas, Milaknis, Geben, Jokubatis, Ledej, Lendejl, Grigonis, Ulanovas.
CRVENA ZVEZDA: Kuzmić 3, Čović 3, Braun 12, Davidovac 4, Lazić 2, Faje 3, Beron 14, Dobrić 6, Dženkins 6, Simanić 2, Jovanović, Odžo 4.