0
Košarka

NBA LIGA: Bjelica zapažen u pobedi Kingsa, Bogdan se ‘traži’, odličan i Marjanović (VIDEO)

Objavljeno: 04.11.19 u 09:18

Krenulo je Sakramento Kingsima koji su ostvarili novu pobedu u NBA ligi, savladali su Njujork Nikse 113:92. Dok su košarkaši Dalasa ubedljivo u gostima pobedili Klivlend 131:111

Gosti iz prestonice Kalifornije su u prvoj četvrtini obezbedili dvocifrenu prednost, a kako je vreme odmicalo Kingsi su bili sve sigurniji. Prednost tima Kingsa  je konstantno rasla i u trećem periodu ona je iznosila maksimalnih plus 32 (76:44). Do kraja su rutinski održavali stečenu prednost i slavili 113:92

Kingse je predvodio Dearon Foks sa 24 poena i 6 asistencija, dok je 22 poena dodao Badi Hild.

Dvocifren učinak imali su još Harison Barns sa 19 poena, te Rišon Holms koji je ostvario dabl-dabl sa 14 poena i 10 skokova. Jedini raspoložen u redovima Niksa bio je Markus Moris sa 28 poena uz 6 skokova, Alonzo Trir je dodao 11, a Mičel Robinson 10 poena.

Odličan u drugom trijumfu Kingsa u novoj sezoni bio je Nemanja Bjelica sa 10 poena uz 8 skokova, 6 asistencija i jednom ukradenom loptom za 24 minuta. Bogdan Bogdanović ponovo nije imao šutersko veče, pogodio je samo dva od sedam pokušaja za tri poena za konto od 6 poena uz po 3 skoka i asistencije za 19 minuta.

Mavsi su u Ohaju došli do četvrtog trijumfa u šest utakmica u novoj sezoni, a ključan je bio start poslednje četvrtine kada su gosti serijom 7:0 otišli na nedostižnih 104:88.

Marijanović je drugi meč uzastopno dobio šansu da pokaže šta zna, a četiri od ukupno 12 poena postigao je u poslednjem periodu kada su gosti i obezbedili pobedu. Blistao je mladi slovenački as Dončić, koji je drugu uzastopnu utakmicu završio sa tripl-dablom – 29 poena, 14 skokova i 15 asistencija za 34 minuta.

Dončić je postao prvi igrač posle 35 godina koji je u dva uzastopna duela ostvario tripl-dabl sa najmanje 25 poena, 15 asistencija i 10 skokova. Slovenac u prvih šest mečeva ove sezone prosečno beleži 26.2 poena, 9.6 skokova i 8.4 asistencije.