0

EVROLIGA: Ubedljiv poraz Bajerna i Olimpijakosa, nema više neporaženih!

Objavljeno: 01.11.19 u 23:42

Preostala četiri meča Evrolige odigrana su u večernjem terminu, Barselona je upisala prvi poraz, a Baskonija je ubedljivo slavila protiv Bajerna.

Milan je uspeo da savlada Barselonu i nanese Kataloncima prvi poraz, a Italijani su egal utakmicu ‘rešili’ tek u poslednjoj četvrtini koju su dobili 31:12. Oko 12200 navijača vodilo je Milan do velike pobede 83:70.

Najbolji je bio Serhio Rodrigez sa 17 poena u redovima domaćina, Vladimir Micov ubacio je poen manje, a na teren se vratio i Nemanja Nedović koji je upisao šest poena.

U timu Svetislava Pešića Brendon Dejvis upisao je 15 poena, Nikola Mmirotić ubacio je 13 poena.

Težak poraz doživeo je i Olimpijakos protiv Makabija u prvom poluvremenu videli smo zanimljivu borbu dva tima, dok je drugo poluvreme pripalo u potpunosti ‘ponosu Izraela koji je poslednju deonicu dobio sa 9:22. Na kraju zaslužena pobeda Makabija 65:90.

U domaćem sastavu Georgios Printezis ubacio je 16 poena, Pol Brendon ubacio je 12, a kod Makabija najefikasniji bili su Skoti Vilbekin koji je ubacio 19 poena, isto toliko je ubacio i Tajler Dorsi.

Baskonija je ubedljivo savladala Bajeren iz Minhena. Nakon prve deonice domaćin je imao 19 poena prednosti (29:10), a isti trend nastavljen je u nastavku meča, igrači Dejana Radonjića pokušali su da odgovore u trećoj četvrtini, ali nisu imali snage da se odupru odličnom domaćinu koji je zasluženo slavio 93:60.

Šengelija Tornik ubacio je 19 poena, Met Džening ubacio je 16 u redovima domaćina. Greg Monro postigao je u Bajernu 18, 12 je ubacio Maodo Lo.

Real Madrid sastao se sa Albom u šestom kolu. ‘Kraljevski klub’ kontrolisao je meč tokom celog toka, a Nemci su pokušali da odgovore u drugoj četvrtini i spustili zaostatak na 42:38, a Real je u drugom poluvremenu zaigrao znatno bolje i zasluženo je slavio sa 85:71.

U Realu su trojica igrača postigla po 12 poena, Serhio Ljulj, Usman Garuba i Entoni Rendolf. U Albi je najeikasniji bio Martin Hermanson, a po deset poena postigli su Meson Makai, Siva Pejton i Johanes Teman