0

KLS: Sloboda se revanširala Tamišu

Objavljeno: 26.05.19 u 19:52

U prvoj utakmici 9. kola grupe B košarkaške Superlige, Sloboda iz Užica je na svom parkatu savladala pančevački Tamiš rezultatom ____.

Devetu rundu u grupi B otvorila su dva tima koja zauzimaju poslednje dve pozicije na tabeli i nakon ovog kola obe imaju po dve pobede. Sloboda je uspela da se revanšira Tamišu za poraz u Pančevu (90:77) i da večeras slavi sa 86:76.

Prve tri četvrtine nisu nagoveštavale dvocifren trijumf neke od ekipa, ali je sve odlučeno u poslednjoj u koju su Užičani ušli sa minusom od dva poena, a par minuta pre kraja su imali i vođstvo od 13 poena.

Domaće je do pobede predvodio Jovan Crnić sa 20 poena, 17 je ubacio Stefan Simić, 14 Petar Marić, a 12 je imao Dimitrije Nikolić.

U poraženom taboru po 15 su imali Aleksandar Tornjanski i Stefan Mitrović, 14 je postigao Aleksandar Ilkić, a 13 Bratislav Jeković.