0

EVROLIGA: Baskonija propustila ‘meč loptu’ za top 8, Žalgiris slavio u Pireju

Objavljeno: 29.03.19 u 22:31

Odigrane su i poslednje dve utakmice pretposlednjeg kola Evrolige.

Efes je rezultatom 102:92 porazio Baskoniju, dok je Žalgiris sa 72:68 savladao Olimpijakos

Sjajno su otvorile utakmicu obe ekipe u Vitoriji. U prvoj deonici postignuto je čak 56 poena, a Efes je imao plus četiri između prve i druge četvrtine. Baskonija je preokrenula do poluvremena i zaigrala puno bolje, pa je na velikoj pauzi imala plus pet. Međutim, utakmica je rešena u trećoj deonici. Efes je opet ‘dodao gas’, ponovo došao do sigurne i dvocifrene prednosti. U finišu španski tim nije uspeo da smanji zaostatak i pobedom osigura mesto u top 8 fazi Evrolige.

Moerman i Plajs su bili najbolji u Efesu sa 21 poenom, dok je Larkin ubacio 19. Vildoza je na drugoj strani imao najviše, 23.

Pobedom Žalgirisa u Grčkoj se borba za poslednja mesta koja vode u top 8 fazu dodatno zakomplikovala. Sada je litvanski tim osmi na tabeli sa 14 pobeda, dok isto toliko imaju Armani, Makabi i Olimpijakos koji se nalaze ispod.

Duel Olimpijakosa i Žalgirisa rešen je u poslednjem periodu kada je gostujući tim bio sigurniji u poslednjim minutima utakmice.