0
Košarka

NBA: Novi poraz Jokićevog Denvera, Kokoškov nadmudrio Lejkerse – odlični Dončić i Vučević! (VIDEO)

Objavljeno: 03.03.19 u 09:18

Košarkaši Denvera doživeli su i drugi vezani poraz pred svojom publikom.

Ovog puta od njih je bila bolja nakon Jute i ekipa Nju Orleans Pelikansa, koja je slavila rezultatom 120:112.

Pored toga što su doživeli poraz Nagetsi će ostati drugi na tabeli zapada, a srpski centar koji brani boje ovog kluba pružio je još jednu dobru partiju. Za 21.5 minuta na parketu Nikola Jokić je postigao 20 poena uz devet skokova, sedam asistencija i po dva blokade i ukradene lopte. Uz njega dobro veče imao je i Džamal Marej koji je postigao isti broj poena, Pol Milsap je nanizao 16, Plamli 14, a Ajzea Tomas 12. Na drigoj strani Holidej je imao 29, dok je Džulijus Rendl zabeležio dabl-dabl učinak sa 28 poena, deset skokova i dve asistencije, Džekson je postigao 16, a Dijalo 12.

Veliki problem na ovoj utakmici za ekipu Majkla Melouna bilo je to što je Jokić napravio četvrtu ličnu grešku na skoro devet minuta pre treće četvrtine. Ulogu lider ekipe preuzeo je Marej, a srpski centar u nastavku je mora da igra dosta opreznije, što nije bilo dovoljno za trijumf.

(VIDEO:YouTube/FreeDawkins)

Košarkaši FIladelfije doživeli su poraz od Golden Stejta rezultatom 117:120. Kod Seventisiksersa Ben Simons je imao tripl-dabl sa 25 poena, 15 skokova i 11 dodavanja, dok je Majk Skot imao tri poena manje. Na drugoj strani je Durent nanizao 34 poena uz po pet skokova i asistencija, Kari je zabeležio 28, a Demarkus Kazins 25 poena.

Finiks Sansi uspeli su rezultatom 118:109 savladaju ekipu Los Anđeles Lejkersa. Ovo je bio prvi trijumf ekipe koju sa klupe predvodi Igor Kokoškov nad Lejkersima još od novembra 2017. godine. Deandre Ejton je sa 26 poena i devet skokova predvodio Sanse, a pratio ga je Kevin Buker koji je upisao 25 poena. U timu iz Los Anđelesa Lebron Džejms je imao dabl-dabl od 27 poena, 16 asisntecija i devet skokova, dok je Brendon Ingram postigao 25.

Košarkaši Orlanda pobedili su Indijanu u gostima rezultatom 117:112, a ponovo je odličan bio Nikola Vučević. Crnogorski centar je meč završio sa 27 poena, osam skokova i tri asisitencije za 32 minuta na parketu. Njega je pratio Terens Ros sa 23 poena, dok je Furnije imao 19. Kod Pejsersa je najefikasniji bio Bojan Bogdanović sa 25 poena, a Kolison je zabeležio dabl-dabl sa 23 poena i deset dodavanja.

Ekipa Dalasa doživela je poraz od Memfisa na gostovanju, rezultatom 111:81. Ponovo je veoma dobro veče imao Luka Dončić, ali to nije pomoglo njegovoj ekipi da upiše trijumf. On je postigao 22 poena uz četiri skoka i po dve asistencije, ukradene lopte i blokade. Dvoceifreni u njegovoj ekipi bili su i Paulej sa 12 i Hrdvej Džunior sa deset poena. Kod Grizlisa je Valančijunas postigao 20 poena uz deset uhvaćenih lopti, a Bredli i Karter postigli su po 15 poena.

U veoma interesantnoj utakmici košarkaši Jute zabeležili su trijumf nad Milvokijem sa 115:111. Sjajno veče imao je Donovan Mičel, koji je sa 46 postignutih poena postavio rekord karijere. On je na to dodao i šest asistencija, a pratili su ga Fejvors koji je imao dabl-dabl sa 23 poena i 18 skokova i Ingls koji je nanizao 14. Sjajni Janis Adetkumbo koji je postigao 43 poena i večeras je predvodio Bakse, a uz njega su dobri bili i Midlton sa 29, te Bruk Lopez sa 16 poena.

(VIDEO:YouTube/FreeDawkins) (VIDEO:YouTube/FreeDawkins)