0

EVROLIGA: Pao ubedljiv protiv Efesa, partija života Nika Kalatesa

Objavljeno: 01.02.19 u 22:19

Košarkaši Panatinaikosa uspeli su da dođu do devete poebede u tekućoj sezoni.

Oni su na svom terenu savladali turski Efes rezultatom 88:75 (24:16, 18:21, 19:19, 27.19).

Izabranici Rika Piti veoma lako došli su do nove pobede u Evroligi. Od samog starta oni su kontrolisali zbivanja na parketu. Nakon prvog perioda oni su na svom kontu imali sedam poena prednosti, zahvaljujući pre svih Kalatesu i Ložeskom. Zeleni su do kraja uspeli da održe razliku, prva i druga četvrtina bile su ujednačene, dok su u poslednjoj domaći igrači ponovo dodali gas i utakmicu kraju priveli na najbolji mogući način po njih.

Najefikasniji u redovima grčkog tima bio je Nik Kalates sa 20 poena, 13 dodavanja i osam skokova, Dešan je imao 14 poena i šest skokova, Kilpatrik 13, a Gist 11 i deset skokova. U ekipi Ergina Atamana, Rodrig Buboa je postigao 15 poena, a pratili su ga Simon sa 15, te Pleis sa 13 i Moerman sa 10. Srpski internacionalac Vasa Micić za skoro 34 minuta na parketu ubacio je sedam poena, a imao je i osam dodavanja.

Nakon ovog kola Efes je na četvrtoj poziciji sa skorom od 13 pobeda i osam poraza, dok je Pao na 11. mestu sa devet pobeda i 12 poraza. U narednom kolu Efes dočekuje Gran Kanariju, dok grčki tim gostuje Fenerbahčeu.