0

ABA LIGA: Budućnost ne želi Zvezdu, novom pobedom se vratila ispred Partizana

Objavljeno: 28.01.19 u 23:52

U poslednjoj utakmici 17. kola ABA j.t.d. lige, podgorička Budućnost je u Ljubljani savladala Olimpiju rezultatom 77:72.

Šampion regionalne lige je u Ljubljani odigrao još jednu sigurnu utakmicu i ostvarila 12. trijumf, bez obzira što je na kraju bilo ‘samo’ pet poena razlike.

Budućnost je ključnu i najveću razliku stvorila u drugoj deonici, kada je igrala fantastično u napadu (bilo je 30:15 u tom periodu) i stigla je do osetne prednosti na poluvremenu.

Domaći su u trećoj četvrtini uspeli da prepolove taj zaostatak, ali sve što su do kraja uspeli ‘zmajčeki’ jeste smanjenje zaostatka i poraz od 77:72.

Najefikasniji igrač ovog susreta bio je Lorbek iz poraženog tabora, strelac 19 poena, Špan je imao 13, dok je kod Budućnosti Edvin Džekson imao 18, a Kol, Bitadze i Popović po 10 ubačenih poena.