AdmiralBet ABA Liga

BEOGRAD,SRBIJA,JELEN SUPER LIGA,RAD-FK PARTIZAN,PETAR SKULETIC FOTO_MIROSLAV TODOROVIC

ABA LIGA: ‘Panteri’ u Železniku srušili Igokeu

Objavljeno: 26.01.19 u 22:52

Košarkaši FMP-a bili su bolji od Igokee rezultatom 87:78 u 17. kolu ABA j.t.d. lige.

U direktnom okršaju koji bi pobedniku posle ovog kola doneo mesto broj šest trijumfovao je FMP, koji je uspeo da nadoknadi minus pet sa poluvremena i u poslednjoj deonici preokrene sve u svoju korist.

U poslednjih 10 minuta igre izabranici Vlada Jovanovića su odigrali fantastičnu odbranu, sveli goste na svega 11 poena, a ubacili su im čak 26 i time su napravili preokret vredan trijumfa nad Aleksandrovčanima.

Do tog poduhvata su tim iz Železnika predvodili Rebec i Rit sa po 16 poena, dok je Uskoković ubacio 13. Najefikasniji na meču bio je krilni centar gostujućeg tima Sava Lešić sa 22 poena, dok je 18 ubacio Marko Luković.