0

EVROLIGA: Baskonija ‘okrenula’ Armani, sjajna treća deonica dovoljna za pobedu

Objavljeno: 18.01.19 u 22:52

U poslednjem meču 19. kola Evrolige Baskonija je na svom parketu savladala Armani rezultatom 80:75.

Početnih 5:2 za Baskoniju pretvoreno je u 10:4, ali su gosti iz Italije serijom 10-2 stigli do prednosti 14:12, potom i 19:14, a prva četvrtina je okončana rezultatom 21:16. Tu prednost su tokom druge četvrtine povećali i na osam poena (33:25), a u samoj završnici je razlika bila i 12 poena, dok je na poluvremenu Armani imao sedam poena viška, 49:42.

Ipak, u trećoj deonici domaći su zaigrali znatno angažovanije u odbrani, sveli rivala na samo deset poena, oni sami ubacili duplo više i u završnicu meča ušli sa tri poena viška (62:59). Nije im mnogo bilo potrebno pa da povećaju prednost na 68:61. Sredinom poslednjih deset minuta Armani je poslednji put pripretio, uspeli su da priđu na 70:69, ali je Baskonija odbila taj nalet i stigla do važne pobede nad rivalom za plasman u Top 8 fazu.

Hteli to da priznaju ljubitelji evropske košarke ili ne, kvalitet NBA lige i one sa „starog kontinenta“ teško da može da se uopšte uporedi, pa su u poslednjih nekoliko godina sve glasnija i prisutnija maštanja o formiranju još jedne divizije koja bi bila locirana u Evropi.

Najefikasniji u ekipi pobednika bio je Porije sa 17 poena, dok je kod Armanija jedini Džejms imao dvocifreni učinak, i to sjajan – ubacio je 27 poena.