1

EVROKUP: Monaku baš prija Beograd, posle Zvezde pao i Partizan (FOTO)

Objavljeno: 15.01.19 u 20:40

U 3. kolu E grupe Evrokupa Monako je u Beogradu savladao Partizan 72:68 (21:13, 19:13, 14:12,18:30), čime je napravio veliki ‘brejk’ u borbi za nokaut fazu.

Monaku baš prija Beograd! Posle Crvene zvezde, ekipa iz kneževine je potukla i Partizan 72:68. Bio je to meč u kom je četa Saše Filipovskog dominirala celim tokom meča, imala 20 poena prednosti, a ekipa Andree Trnikjerija se kasno probudila, iako je od prvog minuta imala gromoglasnu pomoć od ‘Grobara’, ali idemo redom…

Slabo je Partizan napadački otvorio utakmicu protiv Monaka, koji je od samog početka vodio. Već pred kraj prve četvrtine Francuzi su imali prednost 21:13, a nezaustavljiva su bili Lazarik i Džarod Džons. Partizan je početkom druge deonice spustio na ‘minus četiri’, ali je ubrzo usledila nova serija gostiju koji su na krilima Lakomba i Džonsa stigli do ‘plus 14’ – 35:21. Tolikom razlikom je završeno prvo poluvreme 40:26.

Treća četvrtina je napadački bila užansa za crno-bele. Ubačeno je svega 12 poena, ali srećom po navijače Partizana ni Monako nije bio raspoložen svega 14 koševa. Tim iz Monaka je vodio ‘plus 21’ – 54:33. Do kraja trećeg perioda Partizan je napravio seriju 5:0 i koliko toliko se vratio u igru pred poslednjih deset minuta.

‘Parni valjak’ se kasno probudio, tek u poslednjih deset minuta. Nikolić i Lendejl su pogađali za tri poena, te je četiri minuta pre kraja Partizan spustio ispod ‘minus deset’ – 58:66. Prava erupcija sa tribina usledila je dva minuta pre kraja kada je Si pogodio trojku za 64:69, a potom Nikolić i Pejdž promašili za jedan posed minusa. Iz trećeg napada Lendejlu je ispala lopta, posle čega je Nidam pogodio minut pre kraja za 72:64 ii rešio pitanje pobednika. Partizan je do kraja uspeo da smanji minus i izgubi sa 72:68, što je odlično pred revanš na Azurnoj obali za sedam dana.

Monako je do trijumfa vodio Džarod Džons sa 16 poena, Lakomb je dodao 12, a Bakner 11. Kod Partizana je najefikasniji bio Nikolić sa 16 poena, dok su Lendejl i Nikola Janković ubacili 14, odnosno 12 koševa.

PARTIZAN – MONAKO 68:72 (26:40)

Dvorana: Aleksandar Nikolić.
Gledalaca: 6.500.
Sudije: Boris Rižik, Robert Viklik i Amit Balak.

PARTIZAN: N. Janković 12, Pejdž 8, Si 6, Marinković, Gegić, Veličković, Zagorac 7, Renfro, S. Janković 5, Lendejl 14, Gagić, Nikolić 16.
MONAKO: Džons, Beri, Nidam 10, Lakomb 12, Gledir 6, Kikanović 9, Lubaki, Džons 16, Robinson 8, Buker 11, Džozef.