1
Evroliga

EVROLIGA: Budućnost napravila senzaciju u Morači, Barsa bolja od Armanija

Objavljeno: 23.11.18 u 23:10

Košarkaši podgoričke Budućnosti savladali su moskovski CSKA u meču 9. kola Evrolige rezultatom 93:92, Barselona bolja od Armanija 90:80.

CSKA je nezadrživo ušao u meč, poveli su sa 11-0 koševima Pitersa, De Koloa i Heketa, a da je sve što su košarkaši CSKA uputili ka košu Budućnosti i ulazilo kroz obruč pokazali su i prvi poeni Podgoričana, nakon šuta Omića i trapave reakcije Hajnsa.

Ubrzo su se košarkaši podgoričkog tima vratili u igru, prišli su na 17:11, potom i na 17:13, a prva četvrtina okončana je rezultatom 21:17 za CSKA.

Razigrali su se Moskovljani u drugoj deonici, tri realzovana uzastopna napada donela su 27:21, Ivanović je potom pogodio trojku, ali su Rodrigez trojkom, potom Hajns od koša do koša načeli domaće, i na poluvreme su otišli gosti sa 49:35.

Treći period Erl Klark je otvorio košem uz faul, potom su se nadovezali Šehović trojkom, potom i Gordić, pa je razlika smanjena na 51:43. Održavali su Moskovljani razliku sve do trojke Gordića koja je bila uvod za prilazak na samo tri poena minusa (61:58), potom su se nadovezali trojkama Gordić, Nikolić i Erl Klark, pa je ubrzo prednost svedena na minus od jednog poena – 65:64.

Bolomboj je pogodio za tri početkom poslednjeg dela, uzvratio je Koti Klark, a trojka Danila Nikolića u poslednjim sekundama napada donela je izjednačenje, 71:71.

Barović je posle propuštene prilike za preokret napravio nameran faul u kontri CSKA, Rodrigez je pogodio trojku, nadovezali su se Nikolić, Higins, Koti Klark, potom opet Nikolić, a Budućnost je povela prvi put 86:84 na 2.57 pre kraja sa linije za slobodna bacanja.preko Erla Klarka.

Nova trojka Higinsa donela je vođstvo gostima, uzvratio je Džekson, a koševima Klajburna sa linije za penale CSKA je poveo 92:91. Četiri sekunde pre kraja, posle promašene trojke Džeksona Nikolić je uhvatio loptu u napadu, uspeo da se izbori za poziciju i pogodi za 93:92 i, ispostaviće se nakon promašenog šuta Higinsa, drugu pobedu svog tima u Evroligi.

Moskovljanima je ovo bio prvi poraz.

U poslednjem meču dana Barselona je pred svojim navijačima zabeležila pobedu nad Armanijem 90:80. Presudne su bile druga i treća četvrtina, kada je Barselona praktično i slomila otpor rivala ubacivši za te dve četvrtine 50 poena, i tom prilikom napravivši zalihu od 21 poena, što su lako sačuvali do kraja.

Obe ekipe imaju skor 6-3 nakon devet odigranih mečeva.