0

EVROKUP: Trento ‘pomutio račune’ Partizanu pobedom u Sankt Peterburgu

Objavljeno: 21.11.18 u 20:52

U grupi u kojoj se nalaze beogradski crno-beli bitka za četvrto mesto vodiće se do poslednjeg kola.

Italijanski Trento napravio je pravi podvig u Sankt Peterburgu i nakon produžetaka savladao Zenit rezultatom 102:99.

Ovakav rasplet najmanje ‘na ruku’ ide ekipi Andree Trinkijerija. Nakon odigrane tri četvrtine ništa nije moglo ukazati da će gosti slaviti u Rusiji, a Trento koji je tokom skoro čtivog meča gubio sa oko 15 poena razlike, poslednju deonicu otvorio je sa ‘minus 17’. Međutim gosti su u poslednjoj deonici pogodili skoro sve i ubacili 35 poena, što je bilo dovoljno za produžetke.

U produžetku oni su samo nastavili svoj dobru igru iz savršnice regularnog dela, a predvodio ih je Dijego Flakadorija. Ovom pobedom oni su se izjdnačili na tabeli sa Turk Telekomom koji ima skor od tri pobede i pet poraza.

Najefikasniji na ovoj utakmici bio je Beto Gomeš sa 28 poena, dok je Flakadari ubacio 16, a Nikola Jovanović nije igrao na ovoj utakmici. U sastavu Zenita Karašev je postigao 20, Voranov 18, a naš Marko Simovnović pet.

I na utakmici koja se igrala u Bursi igran je produžetak, a gosti su nakon dodatnih pet minuta slavili sa 99:105. Vajthed sa 24 poena vodio ih je do trijumfa, dok su Meklin i Kulagin ubacili po 21, a na drugoj strani Geret je ubacio 25 poena.