0

NBA: Teo dobar u porazu od Golden Stejta, Vestrbruk uz zvuk sirene rastužio Bogdanovića (VIDEO)

Objavljeno: 23.02.18 u 09:05

Nakon završenog Ol-star vikenda, u noći između četvrtka i petka odigrano je šest utakmica najjače košarkaške lige sveta, a na teren su izlazila trojica srpskih košarkaša.

Najraspoloženiji je bio Miloš Teodosić čiji su Klipersi poraženi na gostovanju aktuelnom šampionu Golden Stejtu, rezultatom 134:127.

Naš plejmejker je ovaj susret završio sa 14 poena ( 4/11 iz igre, 4/10 za tri,), dve asistencije i jednim skokom, za 27 minuta na terenu, dok je Boban Marjanović u igri proveo svega minut i ostao bez učinka na ovom meču.

Voriorse je do nove pobede predvodio sjajni Stef Kari, ubacivši 44 poena (14/19 iz igre, 8/11 za tri), uz dvevet asistencija i šest skokova. Uz Karija kod domaćina su se istakli još i Kevin Durent sa 21 poenom, odnosno Klej Tompson sa 19, dok se Drejmond Grin zaustavio na 13 poena.

Kod Klipersa je najefikasniji bio Tobajas Heris sa 22 poena, šest skokova i pet asistencija, dok je poen manje uz 12 asistencija upisao L Vilijams. Sjajnu partiju pružio je Dinadre Džordan sa 16 poena i 14 skokova, dok su Montezi Herel i Danilo Galinari susret završili sa po 15 poena.

Izvor:Youtube/The NBeye Official

Svoje veče nije imao Bogdan Bogdanović, kao uostalom ni njegov Sakramento koji je kod kuće poražen od Oklahome rezultatom 110:107, trojkom Rasela Vestbruka u poslednjoj sekundi utakmice.

Naš bek je ovaj meč završio sa svega četiri poena (1/4 iz igre, 0/1 za tri, 2/2 sa linije penala), uz dve asistencije za 18 minuta na terenu.

Kingsi su u ovom susretu praktično bili prežaljeni već nakon prve četvrtine, koja je završena vođstvom gostiju od 44:21. Ipak ekipa iz kalifornijske prestonice je uspela da se vrati u utakmicu, a početkom poslednje četvrtine i povede sa sedam razlike 92:85.

Ipak utakmica je na kraju pripala Tandersima i to nakon dramatične završnice, u kojoj je sekundu pre kraja Vestbruk primio loptu iz auta i uz zvuk sirene pogodio za tri poena i pobedu.

Rasel Vestbruk je na ovoj utakmici upisao svoj 18. tripl-dabl u sezoni, ostvarivši učinak od 17 poena, uz 15 skokova i 11 asistencija. Najefikasniji u timu Oklahome bio je Pol Džordž sa 26 poena, sedam uhvaćenih lopti i osam dodavanja, Karmelo Entoni je dodao 23 poena, a Stiven Adams je uz 18 poena i uhvatio 11 lopti.

Najefikasniji u timu Kingsa bio je Zek Rendolf sa 29 poena i 12 skokova, Badi Hild je imao 19 poena, a Geret Templ i Vins Karter su meč završili sa po 13 poena.

Izvor:Youtube/NBA

U derbiju istoka Vašington je kao gost bio bolji od  Klivleda sa 110:103 i to bez Džona Vola u sastavu.

U izostanku sjajnog plejmejkera Vizadse je predvodio Bredli Bil sa 18 poena i devet asistencija, po 17 poena su ubacili Tomaš Santoranski (8 asistencija) i Kelu Ubre, dok je Oto Porter meč završio sa 15 poena i osam skokova.

Kavalirsima nije pomogla ni sjajna partija Lebrona Džejmsa koji je meč završio sa 32 poena, devet skokova i osam asistencija. U Kralja dvocifreni su bili još samo Džej Ar Smit sa 15 poena i Tristan Topson koji je uz 12 poena uhvatio i devet skokova.

Šarlot-Bruklin 111:96
Orlando-Njujork 113:120
Klivlend-Vašington 103:110
Čikago-Filadelfija 115:116
Sakramento-Oklahoma 110:107
Golden Stejt-Los Anđeles Klipers 134:127