0
Evroliga

EVROLIGA: Micić zablistao u novoj pobedi Žalgirisa, Gaudlok ‘pobedio’ Barselonu

Objavljeno: 01.02.18 u 20:59

Armani je u Španiji slavio sa 83:81 protiv Barselone, dok je Žalgiris pobedio Makabi rezultatom 99:84.

Zapaženu ulogu u litvanskoj ekipi imao je Vasilije Micić koji je ponovo u veoma dobroj formi.

Žalgiris je od samog starta napao izraelsku ekipu i veoma dobrom i napadačkom košarkom uspeo da ubaci 43 poena u prvom poluvremenu. Uprkos tome, odbrana Žalgirisa nije funkcionisala najbolje pa ni zaostatak Makabija nije bio veliki. Međutim, tempo Ponosa Izraela je pao početkom drugog poluvremena kada je i rešeno pitanje pobednika danas.

Vasilije Micić je u pobedi upisao 12 poena, šest asistencija i četiri skoka, dok je najbolji bio Kevin Pengos sa 16 poena. Na drugoj strani je 17 ubacio Majkl Rol.

Veoma zanimljivo je bilo i u Barseloni gde je meč rešen u neizvesnoj završnici. Domaći tim je dosta bolje ušao u meč i već u prvom kvartalu imao dvocifreno vođstvo, ali je već u drugoj deonici dosta bolju igru pružio Armani. U drugom poluvremenu tempo Barselone značajno opada, što tim iz Milana koristi za preokret. Na pet sekundi do kraja je Dairis Bertans pogodio dva bacanja za 83:81, nakon čega su Klaver i Moerman pokušavali u samom finišu da pogode za produžetak, ali nisu uspeli.

Najbolji akter meča bio je Endrju Gaudlok sa 20 poena, dok je Gudaitis imao 16, a srpski internacionalac Vladimir Micov 11. Ante Tomić je u taboru poraženog imao 14 poena.

Ranije danas je CSKA porazio Real Madrid sa 93:87 u meču u kojem je Serhio Rodrigez ubacio 18 poena, a Luka Dončić 21, dok je Efes porazio Valensiju sa 82:66. Najbolji na tom meču je bio Erik Grin sa 18 poena.