EVROLIGA: Šved pokazao Dončiću ko je glavni, Makabi se oporavio od Arene

Objavljeno: 02.11.17 u 23:27

Sjajni Rus je predvodio Himki u pobedi od 86:80 protiv Real Madrida.

Sem Himkija i Bamberga, pobede danas su upisali još Baskonija, Fenerbahče i Makabi.

Tim iz predgrađa Moskve je školski odigrao utakmicu, iz četvrtine u četvrtinu gradio prednost da bi na kraju i ostvario veoma bitnu u pobedu. U njoj je najviše učestvovao Aleksej Šved koji je imao odličnu rolu danas.

Šved je ubacio 20 poena i imao pet asistencija, Džejms Anderson je postigao 16, dok je Stefan Marković za 29 minuta igre imao devet poena i osam asistencija.

Makabi je posle poraza u Beogradu, na svom parketu savladao Armani. Ponos Izraela je pobedio rezultatom 79:68 u meču u kojem je gotovo tokom celog duela vodio. Presudni momenti bili su u drugom i trećem kvartalu kada je Makabi prelomio meč, ali ja Armani ima oveoma dobru završnicu koju nije mogao da kruniše preokretom.

Najbolji u pobedničkom timu bio je Dešon Tomas sa 14 poena i osam skokova, dok su po 12 ubacili Kejn i Tajus, a po 10 Kol, Parahuski i Džekson. Dairis Bertans je na drugoj strani imao 13, a Gudaitis 12.