Košarkaši Partizana pretrpeli su ubedljiv poraz u premijernom meču Evrokupa, na gostovanju  u Berlinu ekipi Albe rezultatom 111:85.  Aranitović debitovao za crno-bele.

Košarkaši Partizana će sasvim sigurno želeti da zaborave partiju iz prestonice Nemačke, u kojoj smo malo šta videli sa njihove strane. Ekipa Albe je od samog početka do kraja bila bolji rival, pokazala više energije i želje na terenu i na kraju ubedljivo slavila protiv bezidejnih i indisponirnih crno-belih.

Nemački tim je bolje ušao u ovu utakmicu, koristio greške crno-belih da iz kontri lako poentiraju i pre prekida koji je usledio na sredini prve deonice, usled tehničkih problema, domaćin je imao prednost od 14:10.

Do tada domaćina je predvodio odlični Luk Sikma koji je postigao osam poena, dok je Partizan poentirao isključivo preko Vilijams-Gosa i Vanje Marinkovića.

Prekid koji je potrajao nekih desetak minuta izgleda je prijao više košarkašima Albe. U nastavku prvog kvartala razigrao se Spenser Buterfild na čijim krilima Nemci stižu do prve dvocifrene prednosti, 27:17 dok je prvi desetominutni period okončan rezultatom 30:21.

Nastavak je doneomučenje Partizana u oba smera što je nemački tim iskoristio za uvećanje vođstva koje je u jednom trenutuku iznosilo i 46:26.

Na trenutak je ekipa Miroslava Nikolića, u finišu poluvremena, serijom Vilijamsa Gosa od sedam poena uspeo da dođe do daha i smanji minus na 13 poena, međutim domaćin je dobro finiširao i na poluvreme otišao sa velikih 57:39.

Nastavak meča bio je jednosmerna ulica. Košarkaši Albe sigurno su održavali stečenu prednost a u tome su im dosta pomagali i crno-beli gomilom izgubljenih lopti i loših rešenja u napadu. Prednost domaćina konstantno je iznosila više od 15 peona (najviše 21), a u poslednju četvrtinu su ušli sa vođstvom od 75:58.

Poslednja deonica praktično je bila samo formalnost a čak je i treneru Nikoliću bilo jasno da je ovaj meč već uveliko rešen pa je tokom drugog dela odmarao kapitena Novicu Veličkovića. Do kraja je domaćin samo uvećavao svoju prednost koja je u samom finišu dostigla i maksimalnih 28 poena.

Jedino što se može podvesti kao dobro za beogradski tim u ovom meču je povratak na teren Aleksandra Aranitovića, koji je posle godinu ipo dana pauze zbog povrede debitovao za crno-bele.

Najraspoloženiji u redovima Partizana i jedan od retkih svetlih tački bio je Najdžel Vilijams-Gos sa 22 poena a uz njega vredan pomena vredni su i Vanja Marinković  i Patrik Miler sa 15, kao i Đoko Šalić sa 12 poena.

Kod domaćina Spenser Baterfild je meč završio sa 24 poena, pratio ga je Luk Sikma sa 19 a vrlo zapažen je bio i naš Stefan Peno sa 15 poena.