0

FIBA LŠ: Mega posustala, Bešiktaš nastavio da gazi (VIDEO)

Objavljeno: 03.01.17 u 21:12

Počelo je 11. kolo Lige šampiona u kojem Mega Leks nije uspela da savlada Juventus iz Utene.
Igrači Dejana Milojevića su na uvodni presing Juventusa dobro odgovorili i održavali se u meču sve do sredine drugog kvartala kada su domaći mini serijom pobegli na plus osam. Već početkom drugog poluvremena je srpski tim zaigrao bolje i bio blizu izjednačenja. U tim, najbitnijim momentima za ishod, Litvanci nisu dopustili igračima Mege da preokrenu i odličnom poslednjom četvrtinom su došli do nove pobede u takmičenju.

‘POSTER‘ NA DEBIJU: Vanserijski potez igrača Mege (VIDEO)

U timu pobednika je Best postigao 21 poen, dok je Sulskis dodao 20. Fantastični Aleksandar Marelja je imao 17 poena na meču, dok su na dve cifre bili i Novak i Jaramaz sa po 16.

U Partizanovoj C grupi, Bešiktaš je odradio posao koji ide na ruku crno-belima, rezultatom 84:66 je savladao Stelmet koji se na tabeli nalazi odmah iza srpske ekipe. Zjelona Gora je bolje ušla u ovaj duel i nakon početnih 10 minuta imala plus od šest poena. Turci su ubrzo zaigrali bolje i do poluvremena smanjili zaostatak, da bi početkom trećeg kvartala preokrenuli. Rezultat drugog poluvremena bio je 43:21 u korist Bešiktaša koji je tek posle poluvremena zaigrao onako kako uglavnom igra u Ligi šampiona.

Za Bešiktaš je najviše poena postigao Tompson, 19, Štimac i Klark su imali po 13, a Vims 12. U Stelmetu je Grušecki postigao 13, a Zamojski 12.