3

JEDVA, ALI ZASLUŽENO: Partizan zabeležio važnu pobedu u Ligi šampiona (VIDEO)

Objavljeno: 01.11.16 u 19:48

U dosta lošoj utakmici Partizan je pred svojom publikom uspeo da pobedi Zelenu Goru u meču FIBA lige šampiona 58:56 (17:17, 18:15, 6:13, 17:11).

To je Partizanu drugi trijumf u ovom takmičenju, uz jedan poraz, dok Zelena Gora ima skor 1-2.

Partizan – Zelena Gora 58:56 (17:17, 18:15, 6:13, 17:11)

Beograd – Dvorana: Aleksandar Nikolić. Gledalaca: 3.630. Sudije: Murat Biričik, Johan Roso, Lorenco Baldini.

PARTIZAN: Robinson 6, Ratkovica 7, Vrabac 2, Marinković 7, Veličković 15, Majstorović 4, Birčević 7, Koprivica, Andrić, Hečer 6, Karahodžić 1, Luković 3. Trener: Aleksandar Džikić.

ZELENA GORA: Florens 16, Von, Mur 4, Zajcev 6, Der, Majčržak, Kelati 3, Grusecki 8, Hričanjuk 2, Zamojski 3, Đurišić 6, Košarek 8. Trener: Artur Gronek.

Najefikasniji kod Partizana bio je Novica Veličković sa 15 poena, kod gostiju Florens je imao 16. Oni su ujedno jedini igrači sa dvocifrenim učinkom.

VRATIO GA U DETINJSTVO: Krenuo je na polaganje, a onda ga je tamo dočekao Robinson… (VIDEO)

Partizan je na početku utakmice imao 1 od 10 u šutu iz igre, ali su onda stvari došle na svoje.

Nekoliko sjajnih poteza i dalekometna paljba doneli su Partizanu prednost.

(Izvor:youtube/Ja Sam Deo Partizana)

U trećoj četvrtini Partizan je katastrofalno odigrao u napadu, bio sveden na jednocifren broj poena.

Očajno su su nastavili da igraju i jedni i drugi, samo dva poena postignuta su ta više od tri minuta Zakucavanjem Birčevića Partizan je konačno preokrenuo na 46:45.

NBA PARTIZAN: Fantastičan potez Adina Vrapca (VIDEO)

U poslednja dva minuta utakmice Zelena Gora je imala četri poena prednosti, ali su poene vezali Veličković i Hečer, pa je na 40 sekundi do kraja bilo nerešeno.

Zatim je na liniju penala stao Ratkovica i pogodio oba bacanja. Fenomenalnom akcijom Zelena Gora je izjednačila,

(Izvor:youtube/Nemanja Avramovic)

a onda je na 12 sekundi do kraja Novica pogodio za pobedu.

Poslednji napad imali su gosti, ali je Florens nagazio aut liniju.