4

EVROLIGA: Fenomenalna pobeda Crvene zvezde, pala velika Barselona! (VIDEO)

Objavljeno: 26.10.16 u 20:59

Košarkaši Crvene zvezde napravili su fenomenalan rezultat pošto su u trećem kolu Evrolige savladali favorizovanu, ali značajno oslabljenu Barselonu sa 76:65 (9:16, 31:15, 20:17, 16:17)

[stextbox id=“hotsport_text_box“]Crvena zvezda – Barselona 76:65 (9:16, 31:15, 20:17, 16:17)
Kombank Arena. Gledalaca: 18.000. Sudije: Boris Rižik (Ukrajina), Tolga Šahin (Italija) i Klemens Fric (Nemačka).
CRVENA ZVEZDA: Rebić, Dangubić 2, Mitrović 1, Lazić 9, Dobrić, Simonović 13, Rakićević, Dženkins 8, Gudurić 21, Jović 4, Kuzmić 6, Bjelica 12.
BARSELONA: Rajs 9, Dorsi 3, Ribas 9, Klaver 12 (10 sk), Vezenkov 4, Peno, Erikson 3, Oleson 15, Sena, Perperoglu 2, Tomić 8.[/stextbox]

Posle lošeg starta meča i gubitka prve četvrtine, Crvena zvezda je fenomenalno odgovorila u drugoj četvrtini i na odmor otišla sa devet poena prednosti.

MAESTRALNO: Dženkins kao Teo, Gudurić razbio Barsu (VIDEO)

Treći deo je bio izjednačen, ali je i taj deo igre Zvezda dobila i u poslednjih deset minuta ušla sa 12 poena prednosti 60:48.

(Izvor:youtube/Sport Nation)

Poslednji deo igre dobila je gostujuća ekipa, ali nije bilo moguće vratiti se posle sjajne igre „crveno – belih“, koje je 21 poenom predvodio Marko Gudurić.

Kod gostiju najbolji je bio Bred Olson sa 15 poena.

Barselona je u Beograd došla bez povređenih Šejna Lavana iPeterija Koponena. Doelmana i Navara, a iz Beograda odlazi još slabija jer je Ribas doživeo povredu Ahilove tetive.