2

EL: Zvezda ispustila pobedu, Darušafaka slavila u penal završnici (FOTO, VIDEO)

Objavljeno: 13.10.16 u 22:53

Ekipa Crvene zvezde porazom je neizvesnoj utakmici otvorila učešće u novoj sezoni Evrolige. U Beogradu je gostovala Darušafaka koja je slavila sa 70:73 (24:17, 20:13, 8:16, 18:27).

Najefikasniji u domaćem sastavu bili su Kuzmić sa 16, Mitrović sa 12 i Gudurić sa 13.

S druge strane Klajburn je ubacio 19, Bertans 13.

Zvezda je od početka počela silno, dobila s velikom razlikom prvi deo igre.

[stextbox id=“hotsport_text_box“]Crvena zvezda – Darušafaka 70:73 (24:17, 20:13, 8:16, 18:27)
Dvorana: „Aleksandar Nikolić”. Gledalaca: 5.823. Sudije: Miguel Perez Perez (Španija), Elijas Koromilas (Grčka) i Jurgis Laurinavicijus (Litvanija).
CRVENA ZVEZDA: Rebić 2, Dangubić 7, Mitrović 12, Lazić, Simanić, Dobrić, Simonović, Dženkins 8, Gudurić 13, Jović 8, Kuzmić 16, Bjelica 4.
DARUŠAFAKA: Vilbekin 2, Arslan, Batuk 4, Vonamejker 11, Klajburn 19, Moerman 10, Aldemir, Savaš, Anderson 5, Sloter 2, Bertans 13, Harangodi 7.[/stextbox]

S istom razlikom dobijena je i druga četvrtina, a onda je usledio pad u trećoj, u kojoj je ekipa Darušavake svela Zvezdu na samo osam poena.

Gosti su polako smanjivali razliku Zvezde, da bi na 30 sekundi do kraja poveli sa 69:68, tek drugi put na meču.

Na 12 sekundi do kraja Mitrović je napravio prekršaj, posle kojeg su gosti imali dva bacanja i poveli sa tri poena prednosti.

Jović je sa linije penala smanjio na samo poen razlike.

Na pet sekundi do kraja Vonamejker je otišao na liniju za slobodna bacanja, oba pogodio i doneo pobedu Darušafaki.

Meč je obeležilo neverovatno navijanje „delija“, koji su od početka do kraja bodrili svoj tim, što je na poluvremenu priteio i trener gostiju Dejvid Blat.