1
Evroliga

EL, TOP 16: Protiv CSKA ne može ovako, inače Zvezdu čeka katastrofa

Objavljeno: 08.04.16 u 20:59

Košarkaši Crvene zvezde ubedljivo su poraženi od Cedevite u meču poslednjeg, 14. kola Top 16 faze Evrolige – 83:62.

Košarkaši Crvene zvezde doživeli su i treći uzastopni poraz u Top 16 fazi Evrolige. Srećom po crveno-bele, susret protiv Cedevite nije imao nikakvu takmičarsku težinu.

Crvena zvezda se držala do 7:7, kada je Cedevita napravila seriju 22-5, i rezultatom 29:12 završila prvu četvrtinu.

Ipak, u tom momentu viđena je veoma lepa scena za Zvezdaše – povratak kapitena Luke Mitrovića.

OVO SU ZVEZDAŠI ČEKALI: Povratak kapitena! (VIDEO)

Ujedno, Mitrović je košem završio jednu od najlepših akcija Crvene zvezde na meču.

NBA ZVEZDA: Prelepa akcija crveno-belih i prvi koš kapitena (VIDEO)

U drugoj četvrtini Zvezda je uspela da se odigra nešto bolje, ali ni to nije bilo dovoljno da pomogne crveno-belima, pa je Zvezda na poluvreme otišla sa 21 poenom prednosti – 52:31.

Drugo poluvreme donelo je neefikasnu košarku, gde za dve četvrtine nijedna ekipa nije uspela da pređe 20 poena.

Na kraju, 83:62 poraz Crvene zvezde. Iako nebitna, ovaj susret bi crveno-belima trebalo da posluži kao poslednja opomena pred utorak i prvi meč Top 8 faze protiv CSKA.

U suprotnom, ukoliko nastave u istom ritmu, crveno-belima poraz u Moskvi ne gine. S tim što ovog puta protivnik neće biti ni Darušafaka ni Cedevita, već verovatno glavni favorit za titulu šampiona Evrope…

Najefikasniji u timu iz Beograda bio je Štimac sa 18 poena, dok je Tarens Kinsi postigao 11. Sa druge strane, Pulen sa 22, te Žorić i Bilan sa 12 predvodili su ekipu Cedevite.