2

DRAMA U ISTANBULU: Darušafaka ispustila PAO i rastužila navijače Zvezde i Efesa

Objavljeno: 24.03.16 u 21:51

U drugom meču 12. kola E grupe Top 16 faze Evrolige, Panatinaikos je kao gost savladao Darušafaku 86:84 (22:30, 18:12, 25:21, 21:21).

Vesti iz Istanbula nisu povoljne za Crvenu zvezdu, ali još manje za Anadolu Efes. Panatinaikos je u pravoj drami kao gost savladao 86:84 košem sa linije za slobodna bacanja dve sekunde pre kraja utakmice.

Darušafaka je odlično otovrila meč i prvu četvrtinu je rešila u svoju korist 30:22. Ipak, u nastavku Panatinaikos je uspeo da stigne prednost domaćina, a jedan od najzaslužnijih za to bio je Raduljica. Darušafaka je na poluvreme otišla sa prednošću 42:40, ali je kasnije usledila rezultatska klackalica. Dva tima su se sve vreme smenjivala u vođstvu, a odluka o pobedniku pala je u poslednja dva minuta meča.

Naime, posle poena Raduljice, PAO je otišao na četiri poena prednosti 81:77, a do kraja je ostalo nešto više od minut i po. Posle tajm-auta domaćin je brzo poentirao preko Lukasa, a izjednačenje je doeno sa linije za slobodna bacanja Gordon – 81:81: Raduljica je u poslednjem minutu izgubio loptu, a Vilbekin je sa tri slobodna bacanja Darušafaki doneo veliku prednost 84:81. Ipak, 25 sekundi pre kraja Vilijams je pogodio trojku za „zelene“ i poravnao na 84:84.

Poslednji napad imala je Darušafaka, Vilbekin je promašio i napravio najveću moguću glupost, napravio je faul dve sekunde pre kraja i Vilijamsa je poslao da izvodi „penale“. Amerikanac je oba pogodio za veliku pobedu Panatinaikosa 86:84. Atinjanima je sada potrebna još jedna pobeda za sigurno četvrtfinale, a nema sumnje da će je izvojevati protiv Cedevite u prestonici Grčke za sedam dana.

Najefikasniji kod pobednika bio je Raduljica sa 21 poenom i šest skokova, pratio ga je Vilijams sa 19, kao i Feldin sa 12 koševa. Sa druge strane Erden je „upisao“ 18 poena, Vilbekin 13, Markoišvili koš manje.

Darušafaka sledeće nedelje gostuje Crvenoj zvezdi, kojoj će to biti odlučujući meč u borbi za četvrtfinale Evrolige.