0

EL, TOP 16: Teodosić vodio CSKA do pobede u Madridu

Objavljeno: 02.03.16 u 22:53

U prvom meču F grupe 9. kola Top 16 faze Evrolige, CSKA je kao gost savladao Real u Madridu 96:87.

Bio je to veoma izjednačen meč u kome je presudila nešto bolja igra spoljne linije „armejaca“ predvođene našim Teodosićem. Posle prve četvrtine rezultat je bio 18:18. Jedan od dva tima se prvi put odlepio u drugoj deonici kada je CSKA poveo sa 39:30. Ipak, „kraljevski klub“ je uspeo da smanji prednost gostiju i na poluvreme ode sa nešto manjim „minusom“ – 37:42.

U poslednju deonicu Real je ušao sa samo „minus dva“, ali se tada probudio neverovatni Fridzon. Ruski tim je ubrzo stigao do maksimalne prednosti „plus 12“ – 86:73, a odličan je bio i Teodosić. Tu prednost šampion Evrope nije mogao da stigne, te su „armejci“ osvojili zlata vredne bodove u borbi za prvo mesto u grupi.

Kod pobednika najefikasniji je bio Hajns sa 16 poena, koš manje je postigao Teodosić uz šut za tri 3-3 i pet asistencija, dok je 12 koševa upisao Fridzon. U timu Pabla Lasa istakao se Ajon sa 20 poena, Rodrigez je ubacio 15, a Ljulj 14 koševa.