0

ABA JTD: Cedevita, makar na jedan dan, izbila na prvo mesto

Objavljeno: 20.12.15 u 20:51

Cedevita je opradvala ulogu favorita i u zagrebu lako savladala Sutjesku rezultatom 73:50 (16:13, 17:11, 20:15, 20:11).

Izabranici Veljka Mršića imali su dosta problema na početku meča, tačnije u prvih 15 minuta kada su kuburili sa vrlo lošim procentom šuta iz igre. Međutim, sve je ‘došlo na svoje’ u nastavku i to je rezultiralo vođstvom Cedevite od devet poena na poluvremenu.

Gosti iz Nikšića nisu uspeli mnogo toga da promene ni u drugom poluvremenu, pa je domaći tim lako došao do ubedljive pobede, a na kraju je bilo 23 poena razlike.

Najbolji igrač meča još jednom je bio Miro Bilan sa 15 poena i 13 skokova, a jedini dvocifren u ekipi Cedevite bio je još Džejkob Pulen, strelac 10 poena. Na drugoj strani, najefikasniji bio je Pavlićević sa 17, a pratio ga je Vranješ sa 12 koševa.