2

KLS: Podmlađena Zvezda pregazila Tamiš (FOTO)

Objavljeno: 05.05.15 u 20:40

U trećem kolu Košarkaške lige Srbije Crvena zvezda je pred praznim tribinama (kazna od prošle sezone) Pionira savladala Tamiš 84:54 (21:18, 28:11, 17:15, 18:10).

Trener crveno-belih Dejan Radonjić nije mogao da računa na „umornog“ Markusa Vilijamsa i povređenog Cirbesa, ali se to nije osetilo. Šansu su dobili mladi igrači Tejić, Rebić i Kaplanović, što su oni znali da iskoriste.

Pančevci su Zvezdi parirali samo u prvih deset minuta kada je domaćin slavio sa 21:18. Na kraju prvog poluvremena bilo je jasno da će crveno-beli ubedljivo slaviti, poštoi su drugi period rešili u svoju korist 28:11. Tamiš se borio sa Zvezdom u trećoj četvrtini 15:17, da bi ćeta Dejana Radonjića rivala „dokusurila“ u poslednjih dest minuta 18:10. Na kraju više nego ubedljivih 84:54.

Crvenu zvezdu je do pobede vodio Tejić sa 17 poena i sedam skokova, Marjanović je ubacio 13 koševa, Dženkins devet, a mladi Rebić osam poena. Sa druge strane u ekipi Tamiša dvocifren učinak je imao samo Krušičić sa deset poena, dok je Hukić ubacio devet.