0

SLS: Zvezda se ponovo mučila, ali ponovo pobedila u Valjevu

Objavljeno: 06.04.15 u 22:25

Košarkaši Crvene zvezde upisali su i drugu pobedu u domaćem šampionatu pošto su u meču 2. kola u Valjevu savladali Metalac sa 76:69 (22:17, 18:15, 15:20, 21:17) nanevši tako domaćinu prvi poraz.

Iako oslabljeni neigranjem Nikole Kalinića crveno-beli su u prvih 20 minuta stekli osam poena prednosti i tada je izgledalo da će lagano do trijumfa, međutim sa tim se nisu složili izabranici Vladimira Đokića.

Uprkos tome što su katastrofalno šutirali sa distance (trojke 4/25) čvrstom odbranom koju je predvodio visoki Slavko Vranješ Valjevci su u dva navrata u trećem i početkom trećeg perioda prilazili na samo tri poena zaostatka. Sredinom poslednje deonice Crvena zvezde je napadima preko Bobana Marjanovića došla do maksimalnih +11 (54:64), ali je potom usledila serija domaćih od 6:0 koja je nagovestila uzbudljivu završnicu pošto je ostalo još tri minuta do kraja.

Imao je Metalac dva napada za dodatno smanjenje razlike, ali kako u tome nije uspeo Dženkins je sa dva pogođena slobodna bacanja podigao na +7. Uslidala je trojka na trojku Jošila i Dženkinsa, a potom još jedan pogodak za tri poena Jeremića (66:70). Brzopletim napadom crveno-gube loptu, Malešević pogađa u kotri i u poslednji minut se ušlo sa svega dva poena viška za Zvezdu. Presudilo je veće iskustvo crveno-belih kojima nije zadrhtala ruka prilikom izvođenja penala pa su na kraju pobedili sa 76:69.

Najefikasniji sa 15 poena u Crvenoj zvezdi bio je Marjanović koji je pored toga imao i sedam skokova, a pored njega dvocifreni su bili Dženkins, Mitrović i Dangubić sa po 11. U domaćem timu Jeremić je postigao 12, Ljubičić 11, a Malešević 10 poena.

Utakmica je neodoljivo podsetila na duel 11. kola ABA lige kada su crveno-beli u Valjevu na sličan način trijumfovali sa 82:74.