0

KRK: Kešelj ‘zakucao’ FMP i plasirao Megu u polufinale

Objavljeno: 20.02.15 u 18:55

Košarkaši Mega Leksa treći su polufinalisti Kupa Radivoja Koraća, pošto su u četvrtfinalu u uzbudljivoj završnici savladali FMP Železnik 92:85.

Bio je ovo duel dva velika košarkaška i trenerska prijatelja Dejana Milojevića i Milana Gurovića. Utakmicu u hali Čair u Nišu obeležili su preokreti, to jest utakmica u kojoj se nijedan od rivala nije rezultatski odlepio do samog kraja.

FMP je bolje otvorio utakmicu i poveo je sa maksimalnih osam razlike 17:8 na samom početku. Ipak, Mega Leks se brzo vratio u igru i stigao do preokreta i vođstva na poluvremenu 49:48. U nastavku viđena je rovoska borba. Dva tima su se sve vreme menjala u vođstvu, a pobednik je odlučen minut pre kraja meča. Mega je vodila 85:82, ali je trojku za tim iz Železnika pogodio Mićović (85:85). U sledećem napadu četa Dejana Milojevića je otišla na „plus dva“ posle fantastičnog zakucavanja Marka Kešelja. FMP je imao napad za izjednačenje, ali je polaganje promašio Čović, Jokić je sa druge strane bio precizan 90:85. Konačnih 92:85 postavio je Kešelj sa linije za slobodna bacanja.

Kod pobednika briljirao je Kešelj sa 28 poena i četiri pogođene trojke, dok su Miljenović i Zagorac ubacili po 13 poena. Sa druge strane Mićović je „upisao“ 21 poen, Dobrić je postigao 20, a Čović 17 poena.