0

ABA: Igokea zapretila, Partizan se ipak revanširao Republikancima (FOTO)

Objavljeno: 24.01.15 u 22:43

Košarkaši Partizana upisali su šestu uzastopnu, a ukupno 12. pobedu u Jadranskoj ligi pošto su u meču 19. kola pred punim Pionirom savladali Igokeu sa 74:65 (21:13, 17:15, 19:21, 17:16) osvetivši se ekipi iz Aleksandrovca za poraz u prvom delu sezone.

Kada su crno-beli prvo poluvreme rešili u svoju korist sa 10 poena i to čini se igrom u „trećoj brzini“ činilo se da neće biti previše uzbuđenja u ovom meču pogotovo ako se zna da je Igokea došla oslabljena u Beograd.

Prednost crno-belih je i tokom treće deonice uglavnom bila dvocifrena, ali je tim Željka Lukajića uporno vraćao zaostatak na jednocifren, a kada mu se sredinom poslednje deonice ukazala prilika da ozbiljnije ugrozi vođstvo domaćina to je i učinila.

Prišla je Igokea sredinom četvrte četvrtine na samo poen manjka (62:61), ali je njihov napad odbijen trojkom Ede Murića i dobrom igrom u odbrani iz koje su uslodili neki laki poeni u kontri i sa slobodnih bacanja pa je pobednik bio poznat već dva minuta pre kraja.

Milosavljević i Mačvan sa po 13 poena su bili najefikasniji u pobedničkom timu, a dvocifren je bio i Andrić koji je dodao 12. Ne bi trebalo zaboraviti ni Nikolu Milutinova koji je uz sedam poena imao devet skokova. Na drugoj strani Čakarević je bio najraspoloženiji u napadu sa 18 poena, a pored njega vrlo dobar je bio i Bunić sa 16.

Partizan u anrednom kolu u subotu 31. januara gostuje MZT-u u Skoplju, dok će Igokea ugostiti Metalac dva dana kasnije. Srpski šampion je novim trijumfom sve bliže definitivnom plasmanu u plej-of, dok je tim iz Republike Srpske na razočaravajućem 13. mestu sa svega pet pobeda u 19 odigranih mečeva.

Sportske vesti iz zemlje i sveta možete pratiti i na našoj fejsbuk stranici Hotsport.rs, kao i na našem Tviter nalogu.