Evrokup

U današnjem drugom meču Evrokupa Valensija slavila protiv Banvita

Slepi miševi savladali Turke

Objavljeno: 06.11.12 u 23:36

Nije bilo mesta iznenađenju večeras i kvalitetniji tim je odneo pobedu, Valensija je pobedola Banvit 88:78 (23:21, 24:22, 26:21, 15:14).

Ekipe su se smenjivale u prednosti do treće četvrtine kada domaći prave seriju 12:0 i odlaze na 59:43. To je prelomilo meč i do kraja turski predstavnik nije mogao da se rezultatski vrati u meč.

U ekipi Valensije naš Stefan Marković  je bio odličan pošto je za 30 minuta imao 12 poena (5-7 iz igre), šest skokova i po dve asistencije i ukradene lopte dok je Marko Kešelj za šest minuta imao tri poena i po jedan skok i asistenciju. Najefikasniji je bio Pau Ribas sa 23 poena i četiri asistencije.

Kod gostiju najbolji je bio Čak Dejvis (16p, 2sk), dok je reprezentativac Srbije Vladimir Štimac za 16 minuta imao odličan učinak od 13 poena i šest uhvaćenih lopti.