0

I PROTIVNIČKI IGRAČI GA NAGRADILI APLAUZOM: Slovenac trojkom zasenio Kecmana i postigao koš sezone u ABA ligi (VIDEO)

Objavljeno: 16.11.20 u 09:56

Na utakmici Cedevita Olimpija – Borac u ABA ligi postignut je koš kakav se ne viđa često.

Mladi igrač domaćeg tima Dan Duščak pogodio je bukvalno s koša na koš, u poslednjoj sekundi treće četvrtine.

Duščak je ‘ispalio’ loptu, pratio let pogledom, a sudije nakon pregleda snimka priznale pogodak.

Naravno, na klupi je primio čestitke za ovaj spektakularan potez koji će mnoge podsetiti na Kecmanovu trojku u Zagrebu, aplauzom su ga nagradili i gosti iz Čačka.

(VIDEO:YouTube/

ABA liga j.t.d.)

Duščak važi za jednog od najtalentovanijih slovenačkih košarkaša, može da igra na pozicijama dva i tri, a ove sezone u timu Jurice Golemca u proseku dobija desetak minuta po utakmici.

Inače, ovo je ekipi Marka Marinovića bio peti poraz (97:88) i sada imaju samo jednu pobedu, do koje su stigli u prvom kolu protiv Partizana. Čačani će priliku za novu pobedu potražiti u narednom kolu potražiti koliko sutra, kada im u goste dolazi Krka, koja takođe ima samo jedan trijumf.