Evroliga

EVROLIGA: Barselona slavila u ‘El Klasiku’, Bajern prvi na tabeli!

Objavljeno: 23.10.20 u 23:24

Veče dobre košarke!

Još dve utakmice petog kola Evrolige su odigrane večeras. Više o uzbudljivom meču Himkija i Makabija možete pročitati OVDE.

Bajern je dočekao Olimpijakos u Minhenu. Domaćini su došli do četvrte pobede od pet odigranih utakmica Evrolige rezultatom 74:68 i zauzeli lidersku poziciju na tabeli.

Bavarci su konstantno imali prednost i diktirali tempo igre, jedini zaostatak su imali u trećoj četvrtini.

Vladmir Lučić je bio jedan od boljih igrača na terenu, a odbrana Bajerna je po običaju bila neprikosnovena.

Najefikasniji u Bajernu su bili: Boldvin sa 18 poena, Lučić sa 14 i Đedović sa 10.

U timu Olipijakosa igrači sa najviše poena su bili: Papanikolau sa 13 i Čarls Dženkins sa 12 poena.

Olimpijakos sada zauzima šestu poziciju na tabeli Evrolige sa tri pobede i dva poraza.

‘El Klasiko‘ se večeras igrao na Barseloninom terenu. Domaćini su savladali Real Madrid rezultatom 79:72.

Barselona je odlično počela meč i na poluvremenu su imali prednost veću od 20 poena, dok su gosti bili očajni.

Međutim kako je dalje tekla utakmica Real je preuzeo inicijativu i bio je uspešniji u svakoj od preostale dve četvrtine, ali to ipak nije bilo dovoljno za preokret.

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su: Kajl Kjurik sa 15 poena, Dejvis sa 14 i Higins sa 13.

Tim Real Madrida predvodili su: Tompkins sa 14 i Abalde sa 13 poena.

Realu je do sad pretrpeo četiri poraza, dok je Barselona do sad zabeležila četiri pobede. Madriđani su na 16. poziciji, dok je Barsa na 3.