0

ABA LIGA: Krka ostvarila prvu pobedu na Jadranu, Zadar i dalje bez trijumfa

Objavljeno: 19.10.20 u 21:45

Košarkaši Krke ostvarili su prvu pobedu u novoj sezoni ABA lige, pošto su u poslednjem meču 3. kola kao gost savladali Zadar rezultatom 73:70.

Krka je odlično odigrala prvu četvrtinu i imala +7 posle prvih deset minuta.

Zadar je smanjio zaostatak dobrom igrom u odbrani u drugoj deonici i na veliki odmor se otišlo sa +3 za slovenački tim.

Gosti su održavali prednost tokom treće četvrtine, a domaćin je igrao sve bolje i pred poslednjih 10 minuta Krka je imala samo pola koša prednosti.

Nije uspeo da preokrene Zadar, Krka je konstantno imala prednost, a kada su u poslednjoj četvrtini otišli na +11, delovalo je da povratka neće biti za Zadar.

Ipak, oni prave seriju od 9:0 i zakuvalo se u završnici. Krka je sa linije penala prelomila utakmicu i došla do pobede.

Slovenačku ekipu su do trijumfa predvodili Stipčević sa 20 i Rebec sa 15 poena.

U ekipi Zadra istakli su se Vuković sa 20, Žilbert sa 12, Mavra i Karter sa po 11 poena.