0

FENERU PRIPAO TURSKI DERBI: Kokoškov upisao drugu pobedu u Evroligi, slaba partija Micića (VIDEO)

Objavljeno: 08.10.20 u 21:35

Košarkaši Fenerbahčea u turskom derbiju savladali su Efes, u meču 2. kola Evrolige rezultatom 80:71.

Ekipa Igora Kokoškova odigrala je sjajan meč i upisala drugu pobedu u novoj sezoni Evrolige.

Srpski plejmejker Vasilije Micić odigrao je veoma loš meč, pošto je postigao samo sedam poena, uz veoma loše procente šuta iz igre, 2/5 za dva, 1/9 za tri i 0/1 sa linije za slobodna bacanja, a imao je i samo jednu asistenciju.

Dobro je Efes otvorio utakmicu i imao je +7 posle prve četvrtine, ali je onda Fenerbahče zategao odbranu u drugoj deonici.

Dozvolili su najboljem napadu Evrolige samo 12 poena, postigli su 26 i preokrenuli rezultat, pa su na poluvremenu oni imali +7.

Fener je održao tih +7 i pred poslednjih deset minuta, a u četvrtom minutu četvrte četvrtine je Efes smanjio na samo poen zaostatka.

Ipak, Fener pravi novu seriju i dolazi do +10 na tri minuta do kraja i sve je bilo jasno.

Nando De Kolo bio je najbolji sa 20 poena, a pratili su ga Lorenzo Braun sa 17, Jan Veseli sa 13 i Edgaras Ulanovas sa 10 poena.

Krunoslav Simon je postigao 21 poena i bio najefikasniji u redovima Efesa.