0

MORNAR I UNIKS OSTVARILI POBEDE: Barani ‘rafalnom’ paljbom porazili Unikahu, drama u Kazanju pripala domaćinu (VIDEO)

Objavljeno: 06.10.20 u 20:35

Košarkaši Mornara i Uniksa ostvarili su pobede na startu drugog kola Evrokupa.

Mornar je u Baru, u meču grupe B, lako savladao Unikahu rezultatom 90:80. Crnogorski tim sada ima pobedu i poraz u Evrokupu.

Bio je domaćin izuzetno efikasan u prvom poluvremenu, pošto je postigao 58 poena.

Imali su čak +19 na poluvremenu, pa je tada bilo jasno da će se teško Unikaha vratiti u meč.

Rutinski je Mornar održao prednost i došao do pobede.

Mornar su do pobede predvodili Pulen sa 24 i Vranješ sa 16 poena.

U poraženom sastavu istakli su se Brisuela sa 16 i Dion Tompson sa 11 poena.

U grupi A, u kojoj je i Partizan, Uniks je posle velike borbe savladao Bahčešehir – 89:88.

Iako je Uniks imao tokom čitavog meča dvocifrenu prednost, gosti su u poslednjoj četvrtini uspeli da dođu do izjednačenja.

Neverovatni Aleks Perez je serijom 7:0 preokrenuo rezultat i od 87:81, doneo svojoj ekipi prednost od 87:88 na 30 sekundi do kraja.

Holand je izgubio loptu, a Perez promašio trojku na 13 sekundi do kraja.

Uhvatili su ofanzivni skok gosti, ali su izgubili loptu i imao je Uniks 10 sekundi.

Džamar Smit je preuzeo odgovornost i pogodio za dva poena na tri sekunde do kraja. Perez je promašio trojku za pobedu

Najefikasniji u ekipi Uniksa bio je Džamar Smit sa 25 poena.

Aleks Perez je blistao u redovima Bahčešehira, pošto je ubacio 33 poena, dok je Erik Grin dodao 14.