in , , ,

SAOPŠTENJE ZVEZDE: Neozbiljno bi bilo da se trenutni plasman proglasi konačnim – bez prekrajanja tabele!

FOTO: KK Crvema zvezda

Evo kako na Malom Kalemegdanu vide novonastalu situaciju.

Predsednik Srbije saopštio je ranije danas da će biti zabranjena sva javna okupljana u zatvorenom prostoru, a sve u vidu prevencije od korona virsa.

Ovakav epilog dodatno bi mogao da utiče na završnicu mnogih sprotskih takmičenja, pre svega regionalnog košarkaškog šampionata. u Crvenoj zvezdi nadaju se rešenju koje bi zadovoljilo sve klubove, a iz crveno-belog tabora je stiglo i zvanično saopštenje koje vam prenosimo u celosti.

KK Crvena zvezda u konstantnom je kontaktu sa svim nadležnim organima Republike Srbije, i Evrolige, oko svih zdravstvenih mera i zaštite svih aktera utakmica našeg kluba, ne samo igrača, stručnog štaba i zaposlenih, već i brojnih navijača koji prate mečeve našeg tima u Evroligi i ABA ligi.

Kao društveno odgovoran klub, povinovaćemo se svakoj odluci nadležnih organa Republike Srbije u danima koji dolaze.

Očekujemo da svi akteri takmičenja u kojima participiramo u narednim danima i nedeljama svojim konstruktivnim predlozima olakšaju situaciju u kojoj su se našli svi sportski klubovi u našoj zemlji i regionu.

Takođe, bez obzira na činjenicu da je sport izuzetno važan segment našeg društva, očekujemo da u ovim danima svi akteri i funkcioneri sportskih klubova shvate i osnovnu činjenicu da je život i zdravlje svih – ispred sporta.

To takođe podrazumeva i umerene i na prvom mestu konstruktivne izjave koje su sušta suprotnost populizmu koji nikome nije potreban u ovim trenucima.

Takođe, bez namere da kao klub bilo šta prejudiciramo, sve predloge da se u slučaju nemogućnosti odigravanja bilo kog takmičenja u narednom periodu ili takozvane „više sile“ trenutni plasman u ABA ligi proglasi i konačnim, smatramo izuzetno neozbiljnim jer je KK Crvena zvezda kao jedini učesnik iz regiona u Evroligi bio u novom režimu takmičenja pod neuporedivo većim opterećenjem u odnosu na ostale klubove. Podsećanja radi, KK Crvena zvezda odigrala je do ovog trenutka 10 i više utakmica u odnosu na ostale učesnike takmičenja koji će nastupiti u završnici ABA lige, često i u novom režimu „duplog programa“ Evrolige u kome smo neretko igrali i po 5 utakmica u razmaku od 10 dana! Evroliga 2020. godine i nekadašnja takmičenja kada je taj princip poslednji put primenjen, su neuporediva takmičenja kao i opterećenja ekipa, igrača i logistike klubova!

Zato očekujemo pametne i konstruktivne predloge kako bi na bilo koji način rešili pitanje pobednika u takmičenjima koja nam predstoje (ukoliko okolnosti to budu dozvolile) isključivo na terenu, i kako je predviđeno u doigravanjima, bez ikakvih nemuštih pokušaja prekrajanja tabela i takmičenja, jer u ovoj situaciji za to nije ni vreme ni mesto!

KK Crvena zvezda kao klub koji u narednom periodu mora da odigra još 6 utakmica Evrolige, neke i u zemljama i sa ekipama koje su izuzetno pogođene „korona virusom“ pažljivo će pratiti situaciju u narednim danima i informisati javnost o daljim koracima – stoji u saopštenju.

Crveno-beli narednu utakmicu igraju u četvrtak protiv Reala u Madridu, a za vikend će u poslednjem kolu ABA lige dočekati Zadar.

FOTO: KK Crvema zvezda

Autor: Redakcija

Diskusija

Odgovorite
  1. E moj Čovkins veliki ti kompleks imas prema Partizanu kad ovako pricas, a svi znaju da se itekako plasis da se sretnes sa Parizanom u finalu… A to sto je Partizan prvi ti je veliki trn u oku.Prihvati jednom kao čovek da je Partizan bolji i pruzi ruku kao gospodin.

  2. najbolje bi bilo da se: prvoplasirani odrekne prvaka u odnosu na (3) treceg ili (4) cetvrtog … na kom mestu bude FMPkkcz ili nesto slicno kao u fudbalu u sezoni 1945 godine .

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.

Učitavanje

0

ZVEZDA BEZ ŠAKOTE U MADRIDU: Trener crveno-belih ostaje u Beogradu

HETAFE ODBIJA DA PUTUJE U ITALIJU: „Bolje da izgubimo, nego da igramo tamo“