1

ODLUKA KOJA ĆE PROMENITI KOŠARKU: Fenerbahčeu poništena pobeda zbog sudijske greške!

Objavljeno: 05.03.20 u 13:32

Prvi put u istoriji košarke donesena je jedna ovakva odluka, te će Fenerbahče morati ponovo na teren.

Fenerbahče moraće ponovo na teren! Za sve je kriva sudijska greška u trećoj četvrtini utakmice turskog prvenstva između ‘kanarinaca’ i Afjon Beledije. Tada je Fenerbahče kao gost slavio sa 64:62, ali će meč biti ponovljen.

Domaćin je uložio žalbu zbog mišljenja da se desila krucijalna sudijska odluka, a Košarkaški savez Turske je u četvrtak potvrdio da se ona desila i da će se utakmica ponoviti.

– Odlučen je da se ponovo meč zbog mišljenja da je napravljena jedna greška – navodi se u saopštenju.

Razlog ponavljanja utakmice je greška u trećoj četvrtini kada su sudije neopravdano dosudile tehničku grešku Gregoru Horvatu. Još nije poznato novi termin utakmice.