0

NBA: Jokićeva partija sezone, ali Denver ipak poražen… (VIDEO)

Objavljeno: 02.02.20 u 22:02

Ekipa Denvera gostovala je Detroitu u obračunu, slavili su Pistonsi rezultatom 128:123 i to nakon produžetaka.

Sada već standardno, Nikola Jokić imao je zapaženu ulogu i zabeležen tripl-dabl, Srbin je na terenu proveo nešto više od 40 minuta, upisao je 39 poena uz 11 asistencija i 10 skokova, imao je tri ukradene lopte i dve blokade.

Uz to imao je fantastičan procenat šuta. Za dva je šutirao 16/23, 1/3 za tri i sa linije za slobodna bacanja, ali to nije pomoglo Denveru da pobedi u večerašnjem meču iako je u prvoj četvrtini imao čak 21 poen prednosti. Pistonsi su do poluvremena uspeli da preokrenu i povedu 68:65.

Detroit je uspeo da se u završnici vrati u meč, ali su produžeci u potpunosti pripali domaćinu koji je imao sedam poena prednosti u dodatnih pet minuta, a na kraju je slavio sa 128:123

U pobedničkoj ekipi najefikasniji je bio Andre Dramond sa 21 poenom i 17 skokova. Pratili su ga Džekson sa 20 i Dumbuja sa 17 poena.