0

ABA LIGA: FMP poklekao na Novom Beogradu, Mega slavila trijumf u srpskom okršaju

Objavljeno: 30.12.19 u 23:02

Prvi meč današnjeg programa u ABA ligi je odložen, a u drugom su se sastali srpski timovi Mega Bemaks i FMP Železnik.

Mega Bemaks je savladala ekipu FMP-a rezultatom 95:91 (21:15, 18:27, 27:29, 29:20) u vrlo neizvesnoj završnici u dvorani ‘Ranko Žeravica’.

Igralo se u serijama. Mega je dobila prvu četvrtinu sa 21:15, a FMP drugu u kojoj je proekrenuo rezultat, a potom u trećem delu meča i uvećao razliku.

Ipak, tim Dejana Milojevića je zaigrala vrlo efikasno u poslednjih 10 minuta, u napadu je ubacila 29 poena, a u odbrani svela ‘pantere’ na 20, što joj je u penal završnici donelo treći trijumf u sezoni.

Najviše je tome doprineo sjajni centar Marko Simonović, strelac 26 poena, a Kendrik Peri je dodao 18. U poraženom sastavu Aleksa Radanov je imao 17, a Stefan Pot tri poena manje.

MEGA BEMAKS – FMP ŽELEZNIK 95:91 (21:15, 18:27, 27:29, 29:20)

Dvorana: Hala sportova ‘Ranko Žeravica’
Sudije: Belošević, Juras, Hadžić

MEGA BEMAKS: Mišković 12, Peri 18, Atić 10, Marjanović, Ašćerić, Simonović 26, Nenadić 10, Cerovina 2, Macura 2, Tanasković 3, Stanić, Mesiček 12.

FMP ŽELEZNIK: Rit 12, Lazarević, Uskoković, Pecarski 7, Jeremić 5, Pot 14, Đoković 6, Radanov 17, Radovanović 2, Tejić 9, Ulubaj 13, Đorđević 6.