0

EVROLIGA: Miciću samo dva poena u porazu Efesa, Stefan Jović odličan u pobedi Himkija!

Objavljeno: 20.12.19 u 21:29

U ranije odigranim mečevima Himki je savladao Žalgiris rezultatom 83:74, a Efes je poražen od CSKA rezultatom 80:81.

Himki je dočekao Žalgiris i slavio 83:74. Možda malo teže nego što se očekivalo ruski tim je savladao poslednjeplasirani Žalgiris. Imali su domaći prednost nakon 10 minuta od pet poena, a tolikom razlikom i na poluvreme, da bi Himki utakmicu priveo sigurno kraju.

Aleksej Šved i Stefan Jović upisali su u pobedi domaćina po 25 poena, a Džeremi Evans ubacio je 10 poena. Dok je u Žalgirisu standardno dobar bio Džok Lendejl koji je ubacio 24, a jedini dvocifren igrač uz njega bio je Tomas Valkup sa 10.

U drugom meču Efes je dočekao CSKA, a moskovljani su slavili rezultatom 80:81. Neizvesno je bilo u prvoj deonici koju su gosti dobili jednim poenom 22:23, domaći su do poluvremena uspeli da preokrenu i povedu sa četiri poena, a pitanje pobednika rešeno je u poslednjoj deonici koju je moskovski tim dobio rezultatom 14:22.

Krunoslav Simon je ubacio 21 poen, Šejn Larkin je dodao 18 za domaćina, Vasilije Micić ubacio je samo 2 poena za 22 minuta na parketu. Majk Džejms je postigao 28 poena u redovima ‘armejaca’ a Kajl Hajns dodao je 16.