0

ABA LIGA: Igokea deklasirala Cibonu u Zagrebu

Objavljeno: 06.12.19 u 18:41

Deseto kolo regionalnog košarkaškog takmičenja počelo je ubedljivom pobedom Igokee na gostovanju Ciboni – 91:66.

Cibona je mnogo bolje otvorila utakmicu i imala je prednost do sredine druge četvrtine kada je Igokea uhvatila priključak i čak preokrenula do odlaska na odmor.

A onda je drugo poluvreme u potpunosti proteklo u znaku tima iz Aleksandrovca. Pre svega zahvaljujući Rašadu Vonu, potpuno je razbila sve linije domaćih i zasluženo slavila drugi trijumf u sezoni.

Najefikasniji je bio upravo pomenuti Von sa 24 poena, Gagić je ubacio 18, a Grin je postigao 14 i imao 10 asistencija.

U poraženom sastavu trojica igrača bila su najistaknutija sa po 10 poena – Katić, Bundović i Novačić.