0

NBA: Sjajni Bjelica, ali su Kingsi izgubili kada nisu smeli (VIDEO)

Objavljeno: 03.12.19 u 09:20

U noći između ponedeljka i utorka na teren su izašla tri srpska košarkaša, a briljirao je Nemanja Bjelica u porazu Sakramento Kingsa.

‘Kraljevi’ nisu smeli da ispuste ‘bikove’ posle fenomenalne pobede nad Denverom, ali nažalost jesu. Čikaog je slavio u nekadašnjoj ‘Arko areni’ 113:106. Sakramento je dobro otvorio meč, vodio je već u prvoj četvrtini sa 11 poena prednosti, ali to nije bilo dovoljno da se kasnije zaustavi stampedo Bulsa. Čikago je već u drugoj četvrtini otišao na ‘plus 16’, a kasnije su gosti imali i 19 poena prednosti. Sakramento nije imao snage da se iz toga izvuče.

Čikago je do pobede vodio Lavin sa 28 poena, Markanen je dodao 20 koševa, a Santoranski 14 poena. Nemanja Bjelica bio je odličan u redovima Sakramenta, za 31 minut na parketu ubacio je 18 poena (šut iz igre 7-10, za tri poena 2-3 i slobodna bacanja 2-2) uz osam skokova, dve asistencije i dve blokade. Bogdan Bogdanović je igrao 22 minuta i ubacio je 11 poena (4-9 iz igre, 2-5 za tri i 1-2 sl. bacanja) uz tri asistencije i dva skoka. Kingse je do pobede vodio Hild sa 26 poena, Holms je dodao 20, a Barns 16. Sve je to bilo malo da se sruše Bulsi.

Memfis je lako položio oružje protiv Indijane 117:104. Pejsersima je pripala svaka četvrtin a, te velike neizvesnosti nije bilo. Marko Gudurić je imao ulogu šutera za tri poena, ali se nije proslavio. Za 16 minuta na terenu ubacio je svega tri poena uz šut 1-5 za tri. Tri puta je skočio u odbrani i imao je dve asistencije. ‘Grizlijima’ nije pomogao ni Džekson sa 31 poenom.

Filadelfija je na svom parketu ‘svirala džez’ i slavila 103:94 protiv Jute. Gostima nije pomogla ni sjajna rola Gobera koji je ubacio 27 poena uz 12 skokova. Podbacio je Bojan Bogdanović sa svega devet poena. Filu je do trijumfa vodio Heris sa 26 poena, Horford je dodao 17 poena, a Embid 16 poena i 11 skokova.