0

NBA LIGA: Kingsi poraženi u Filadelfiji, Memfisu poraz od Klipersa (VIDEO)

Objavljeno: 28.11.19 u 09:14

Sakramento Kingsi poraženi su na gostovanju Filadelfiji rezultatom 97:91, dok je Memfis poražen od LA Klipersa u dramatičnoj završnici 129:131.

Bila je to 12. pobeda ‘Seventisiksersa’ i deseti poraz Kingsa, u susretu u kojem su samo u dva navrata, tokom druge četvrtine imali po poen prednosti.

Na poluvremenu su bili u zaostatku svega poen (47:46), ali su košarkaši Filadelfije smogli snage da u finišu treće deonice naprave dvocifrenu prednost koja je tokom poslednje četvrtine dostizala i 16 poena.

Sakramento je na kraju uspeo samo da ublaži poraz i okreću se subotnjem meču protiv Denvera. Bogdan Bogdanović je za 28 minuta na parketu postigao 17 poena, uz dva skoka, tri asistencije i četiri ukradene lopte, dok je Nemanja Bjelica za nepunih 26 minuta imao učinak od sedam poena, četiri skoka i jedne asistencije.

Kod Kingsa, Badi Hild je bio najefikasniji sa 22 poena uz šest skokova i četiri asistencije, dok je Dvejn Dedmond postigao 18, a Harison Barns 14 poena uz devet skokova i osam asistencija.

Džoel Embid je protiv Sakramenta postigao 33 poena uz 16 skokova i bio najbolji akter susreta. Matijas Tajbul je postigao 15, a Tobajas Heris poen manje.

LA Klipersi su savladali Memfis u dramatičnoj završnici meča na gostovanju u Tenesiju rezultatom 129:131.

Dža Morant je u poslednjoj četvrtini postigao čak 14 poena za Memfis i činilo se da će „Grizlisi“ uspeti da dođu do trijumfa, ali drama je doživela vrhunac kada je na dve sekunde do kraja Montrezl Harel pogodio iz odbojke i tako doneo pobedu Klipersima.

Tako su Klipersi stigli do sedme uzastopne pobede, a Harel je postigao 24 poena i deset skokova. Isti broj poena imao je i Lu Vilijams, dok je Pol Džordž postigao koš manje.Srpski reprezentativac Marko Gudurić na terenu je proveo nešto više od devet minuta uz po jednu asistenciju i ukradenu loptu.

Kod Memfisa, Jonas Valančiunas je imao dabl-dabl od 30 poena i 16 skokova, Dža Morant i Dae Krauder imali su po 20, dok je Džaren Džekson postigao 17 poena.

Boston – Bruklin 121:110
Šarlot – Detroit 102:101
Klivlend – Orlando 104:116
Indijana – Juta 121:102
Filadelfija – Sakramento 97:91
Toronto – Njujork 126:98
Hjuston – Majami 117:108
Memfis – LA Klipers 119:121