0

EVROKUP: Obradovićev Monako slavio, Teo ne može sve, Banđa Si gurao Andoru ka pobedi!

Objavljeno: 20.11.19 u 23:09

U okviru Evrokupa danas su na programu bili mečevi 8. kola. Pored srpskog predstavnika Partizana viđeni su sledeći rezultati. Svi abaligaši upisali su pobedu večeras.

Monako je savladao Makabi Rišon. Neizvesna završnica meča pripala je izabranicima Saše Obradovića. Iako su prvu četvrtinu dobili gosti, u drugoj je Monako zaigrao znatno bolje i na poluvremenu je imao prednost 40:33. Gosti su zaigrali znatno bolje u trećoj deonici, a meč je rešen u penal završnici, rezultatom 77:75.

Pol Lakomb je ubacio 19 poena, a Noris Kol samo poen manje, Erik Bukner ubacio je 16 poena kod Monaka. U poraženom sastavu Džordan Sving postigao je 19 poena, a 15 postigao je Džonatan Vilijams, poen manje Aleks Hamilton.

Morabank Andora na domaćem terenu ubedljivo je savladala ‘srpski’ Virtus rezultatom 93:79. Prvo poluvreme pripalo je domaćim igračima koji su na poluvreme otišli uz prednost 52:44. Odličnom igrom u trećoj deonici koju je Virtus dobio 25:14 gosti se vraćaju u meč i stiču prednost od 66:69, a Andora je odlično zaigrala u završnici i poslednju deonicu dobila rezultatom 27:10.

U redovima domaćina briljirao je nekadašnji košarkaš Partizana Banđa Si, koji je ubacio 17 poena, isto toliko postigao je i Franc Masant. Dejan Todorović ubacio je 5 poena, a Musli 3. U timu Saše Đorđevića odličan je bio Miloš Teodosić koji je za 15 minuta na parketu ubacio 19 poena, a poen manje upisao je Frenk Gejns. Stefan Marković je imao skroman učinak od šest poena za 28 minuta na terenu, a Stefan Nikolić nije igrao.

Cedevita Olimpija je savladala Brešu rezultatom 73:62, Uz učinak Marka Simonovića od 2 poena, Majk Cirbes ubacio je šest, Edo Murić pet, dok je najefikasniji bio Kodi Mekntajer sa 14, isto toliko ubacio je i Rajan Boutrajt.

Aseko Arka je dočekala Budućnost iz Podgorice, a i treći predstavnik ABA lige upisao je pobedu od 61:78. U redovima Budućnosti istakli su se Džastin Kobs sa 17, Hasan Martin postigao je 14 poena.