2

EVROLIGA: Zvezdina agonija se nastavlja, Alba slavila u Berlinu (VIDEO)

Objavljeno: 19.11.19 u 21:50

U 9. kolu Evrolige Crvena zvezda je u Berlinu poražena od Albe 93:80 (21:15, 25:19, 21:20, 25:26) čime je nastavila negativan niz u ‘elitnom’ takmičenju’.

Novo bledo izdanje Crvene zvezde. Alba je vodila od prvog do polsednjeg minuta. Četa Andrije Gavrilovića očajno je igrala pre svega u napadu, a nije se proslavila ni u odbrani o čemu svedoči primljena 93 poena od Nemaca.

Već u prvoj deonici je Alba povela sa deset poena razlike. Hermanson, Gedraitis i Erikson su rešetali za tri poena – 21:11. Ipak, serijom 4:0 Crvena zvezda se približila na 21:15. U drugoj četvrtini tim iz Berlina je nastavio gde je stao, da koristi lošu odbranu Crvene zvezde i da rešeta pre svega za tri poena. Imao je domaćin i 14 koševa prednosti, a crveno-beli su na poluvreme otišli sa ‘minus 12’ – 46:34.

Crvena zvezda je u drugo poluvreme otvorila čvršćom odbranom, ali nije mogla ispod deset koševa minusa. Kako god bi se razlika spustila na deset, Alba bi serijom trojki i koševa otišla na 14 ili 16 poena razlike. Crveno-beli su večeras dobili samo poslednju deonicu 26:25 i tako doživeli poraz od 12 koševa razlike – 92:80.

Najefikasniji kod Albe bio je Gedraitis sa 22 poena, Sikma je dodao 18 poena uz devet skokova i četiri asistencije, dok je Hermanson dodao 16 poena. Kod Crvene zvezde je Odžo imao 12 poena, a Kuzmić deset.

Crvena zvezda sada ima skor dve pobede i devet poraza, dok Alba ima trijumf više.

ALBA – CRVENA ZVEZDA 93:80

Dvorana: Mercedes arena.
Gledalaca: 8.000
Sudije: Rižak, Hačol i Klivaz.

ALBA: Mejson, Gifaj 13, Erikson 5, Matišek 3, Šnajder 2, Breneke, Hermanson 16, Ogbe, Gedraitis 22, Timan 3, Noko 10, Sikma 18.
CRVENA ZVEZDA: Kuzmić 10, D. Braun 7, Čović 9, L. Braun 9, Davidovac 8, Lazić 2, Beron 9, Dobrić 9, Dženkins 2, Simanić, Jovanović 3, Odžo 12.