0
AdmiralBet ABA Liga

ABA LIGA: Cibona umalo prokockala 18 poena prednosti

Objavljeno: 18.11.19 u 20:40

Dobar start bio je dovoljan Ciboni da savlada Krku rezultatom 70:67 u poslednjoj utakmici sedmog kola ABA lige.

Cibosi su krenuli furiozno i u prvom poluvremenu imali veliku prednost zahvaljujući šutu sa distance. Tada su imali i 18 poena viška i činilo se da će već tada domaći da slome rivala.

Ali, sa tom konstatacijom nije se slagao Glen Kouzi koji je trojkama održavao goste u igri u prvom poluvremenu, a potom je Cibona u trećoj deonici postigla svega šest poena i sve se zakuvalo u poslednjem kvartalu.

Ipak, kada je bilo potrebno da se neko iz tima iz Novog Mesta priključi Kouziju, niko se nije pojavio. I Cibona, koja je drastično pala u igri, uspela je nekako da se spasi i sačuva trijumf.

Kouzi je meč završio sa čak 31 poenom uz šut za tri poena 7/13, dok je u domaćem taboru Filip Bundović imao 19, Ivan Novačić 16, a Šejn Gibson 15 poena.